Son Konu

Keci sutunun faydaları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Keci sutunun inanılmaz faydaları

imageskecisutununfaydalari5adbae03e2a7b

Keci Sutu Urunlerinin Faydaları uzmanlar tarafından yıllardır dile getiriliyorCok fazla tercih etmediğimiz keci sutunun oyle cok faydası varki okuduğunuzda sizde cok şaşıracaksınız benim gibi ben bu kadarını bilmiyordum acıkcası

Keci sutu doğal olarak homojenizedir ayrıca sağıldıktan sonra ısıtılmadan tuketilebilir Hatta aynı şekilde bebeklere icirilebilirKalsiyum acısından zengin bir besin kaynağı olan keci sutunun yağı, organizmada iltihaplanmayı onleyici olduğu saptanan yağ asitlerini icermektedir

Keci sutunun yağ molekulleri daha ufak ve proteinin oluşturduğu pıhtı daha yumuşak olduğu icin sindirimi inek sutunden daha kolaydır Mide asitlerini dengelemektedir ve bağırsakları korumaktadır Keci sutunun mide ulserlerinin tedavisinde daha etkili olduğu bildirilmektedirBebeklerde hazmı kolaylaştırır, yetişkinlerde ise ketozis (kandaki glikozun duşmesiyle oluşan hastalık) ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir

Keci sutu icen insanlar inek sutu icenlere gore daha az balgam uretmektedirler Bu da solunum şikayetlerinin azalmasını sağlamaktadırKeci sutunun bileşiminde yuksek oranda Lglutamin amino asidinin bulunması nedeni ile yorgunluk, baş ağrısı, kas ağrıları, aşırı kilo gibi cok sayıda rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı bildirilmektedir

Üst Alt