Son Konu

Kilo veremiyorum. Ne yapmalıyım?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Reklamlarda cıkan mucize zayıflık ilacları Arkadaşlarınızın yaptığı diyetler Kilo veremiyorum Ne yapmalıyım? mı diyorsunuz Peki neyi ne kadar doğru yapıyorsunuz?

Kilo veremediğinizi mi duşunmeye başladınız? Yaptığınız tum diyet girişimleri geri mi tepti? Hangi doğru bilinen yanlışların sizi kilo vermek yerine kilo alma yoluna yonlendirdiğine bakalım İncelmek icin uygulamanız gereken 10 adım var

Yanlış diyetleri bırakın
Bir arkadaşınızın guzelce kilo verdiği bir diyeti uyguladınız mı hic? Uyguladıysanız yanlış yoldasınız Cunku bir kişide işe yarayan diyet başka birinde aynı etkiyi gostermeyebilir Arkadaşınızın ihtiyacları, yaşam tarzı ya da secimleri sizden cok farklı
Bunun yerine kendi kendinize yaşam tarzınız, daha onceki diyetleriniz ve daha once kullandığınız ilaclarla ilgili sorular sorun Boylece kendinize en uygun diyeti keşfedeceksiniz
Hayalci hedefler koymayın
Diyete başladığınızda cok heveslisiniz Tam bir motivasyon hali Her şey cok guzel Ama durun Gercekci olmak en iyisi Hem uzun hem kısa vadeli hedefler koymakla başlayın işe Amacınıza giden kucuk ve ulaşılabilir hedefler sizi pastanın butunune goturecek Hem de motivasyonunuz hep iyi olacak
‘Zamanım yok’ yalanından kurtulun
Kilo vermeye en buyuk engellerden biri zaman Bir araştırmaya gore kadınların %41’i vakitsizlik yuzunden duzenli beslenememekten şikayetciymiş, %73’u de egzersiz yapamadığından Kilo vermek istiyorsanız bu bahanelerden kurtulun
Vazgecmek yerine eski usul bir takvimle başlayın işe Gereksiz aktiviteler yaptığınız zamanları işaretleyin Planlarsanız her şeye zaman var, unutmayın
Soyutlanmayı bırakın
Coğumuz bu konuyu konuşmaya utanıyoruz Oysa insana insan yardım eder Arkadaşlarınızla sorunu paylaşmak sizi cozume daha hızlı goturebilir Cunku size yardım edeceklerdir İzole olmak yerine ailem ve arkadaşlarım bana nasıl yardımcı olabilir diye duşunun Canınız bir dilim pasta isteyince size engel olduklarında minnettar kalacaksınız
Yediğiniz miktarı kucumsemeyin
Gercekten kalorilerinizi mi sayıyorsunuz? O zaman atıştırdıklarınız, yemek hazırlarken aşırdıklarınız ya da tabağın kenarında bıraktıklarınız ne olacak Gercekci olmak adına bunu yapmayın Kalori hesaplayan internet siteleri ya da mobil uygulamaları kolaylıkla bulabilirsiniz Cok daha guvenilirler
Sağlıklı yiyeceklerin kilo verdirdiğine inanmayı bırakın
Kilo vermeye calışanlar sağlıklı yemeklerin etkili olduğunu duşunurler Tabi ki sağlığınız icin faydaları buyuk Ama cok yerseniz onlar da size kilo aldırır Yani ‘sağlıklı yerim zayıflarım’ kuralını unutun
Butun gun oturmayın
Gun icerisinde yaptığınız egzersizler dışında dunya kadar hareket var Egzersiz yapmıyorsunuz ama oturup kalkıyorsunuz, yuruyorsunuz, bunlar da kilo vermeye yardımcı oluyor Bu hareketleri kucumsemeyin Toplam kalori yakma miktarınızın %15 – 30 arasında miktarını bu şekilde yaktığınızı biliyor musunuz? Yani oyle butun gun sandalyede oturmakla, koltukta televizyon izlemekle bu iş olmaz
Gunluk aktivitelerinizi arttırın İş cıkışı yuruyuş yapın Suyunuzu, cayınızı kendinizi alın, meren kullanın
Yaptığınız egzersizleri gozunuzde buyutmeyin
Kilo vermek isteyen coğu kişinin yaptığı bir spor salonuna yazılmak Sadece spor salonunda yaptığınız gunluk egzersizlerden mucizeler beklemeyin Buna ek olarak gunluk hareketleriniz de arttırın Spor salonuna yazılmanız da gerekmiyor, kendi yapacağınız aktiviteler ve onu destekleyen gundelik hareketleriniz kalori yakmanıza yeter de artar
Egzersizin yorgunluğunu yiyerek atmayın
Spor yapınca acıkmanız cok normal Ama abartmadan yemeniz gerek En buyuk yanlışlardan biri sporun ardından cok yemek Yemek yerine az kalorili bir atıştırmalık ya da bir kase salatayı tercih edebilirsiniz Bir bardak sut de ihtiyacınızı karşılayacaktır
Kucuk değişimlerden buyuk sonuclar beklemeyin
Reklamlarda gorduğumuz muhteşem zayıflık ilacları Oyle olmasını kim istemez, ama siz gercekci olsanız iyi olur Cunku kilo vermek onların soylediği kadar kolay değil
Siz kendi kucuk başarılarınıza odaklanın Kilo verme maceranızın her aşamasında kendinizle gurur duyacağınız kucuk başarılar motivasyonunuzu da arttırır Sonra da kazandıklarınıza bakın Orneğin tartıda mutlu bir sonuc aldıysanız o gun kendinizi sevdiğiniz sağlıklı bir yiyecekle odullendirin Tabi ki miktara dikkat ederek

Üst Alt