Son Konu

Kısa Cocuk Masalları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cocuklarınız icin kısa masallar derledik sayfamzıda paylaşıyoruzCocuklaırnız aokuyabileceğiniz sevimli masal kahramanlarının yer aldığı birbirinden guzel ve kısa masallar okuyabilirsiniz sayfamızda

Kısa Cocuk Masalı

Gunlerden bir gun gokyuzunde kuzey ruzgarı ve guneş tartışmaya başlamışlar: ‘Ben en gucluyum’ demiş kuzey ruzgarı ‘Ben senden daha gucluyum’ demiş guneş Kimin daha guclu olduğu konusunda tartışıp, dururlarken, yoldan gecen bir adam varmış, adamın sırtında bir pelerin varmış ‘Bak, yoldan gecen şu adamı goruyor musun?’ demiş ruzgar, ‘Kim bu adamın sırtındaki pelerinini cıkarmasını sağlarsa, o en gucludur’ demiş ‘Tamam’ diyerek kabul etmiş guneş

Cok gecmeden ruzgar tum gucuyle esmeye başlamış; oyle guclu esiyormuş ki, hava iyice serinlemiş ve adam soğuktan korunmak icin pelerinine daha da sıkı sarılmış Ucup gitmemesi icin de iyice tutmuş pelerinini, soğuktan titreyerek Sonunda ruzgar esmekten yorulmuş ‘Ben başaramadıysam, sen hic başaramazsın’ demiş guneşe kibirle

Guneş ruzgarın sozlerine aldırış etmeden havayı yavaş yavaş ısıtmaya başlamış Bir sure sonra hava o kadar ısınmış ki adam şıpır şıpır terlemeye başlamış Adam sıcaktan bunalarak hemen sırtındaki pelerinini cıkarmış Ruzgar da guc kullanarak ve zorla hicbirşey yaptırılamayacağını, herşeyin tatlı tatlı, guzellikle yaptırılabileceğini anlamış

Dağınık Cocuk Masalı;

Bir cocuk varmış Eşyalarını toplamaktan hic hoşlanmazmış Bir gun yerlerde atılı duran eşyalar, aralarında konuşuyorlarmış “Sen neden hala buradasın Bu saatte okulda olman gerekmiyor mu? diye sormuş ceket ders kitabına Ders kitabı: “Evet, ama dağınık cocuk okula giderken beni aradı, bulamadı Sonunda beni almadan gitti dedi Corap: “Ben tam uc gundur burada yatağın altında sıkışıp kaldım Kimse beni gormuyor Dedi Tişort: “Ben tertemiz bir tişorttum Beni dolaptan cıkarttı sonra yere attı Ustelik dağınık cocuk odada yururken ustume basıyor Hem kirlendim, hem de buruştum “Bir fikrim var demiş pantolon “Dağınık cocuk benim cebimde otobus bileti unutmuş Hep birlikte otobuse binip gidelim “Evet diye bağırmışlar Hep birlikte yola cıkmışlar Otobus onları yemyeşil kırlara goturmuş “Ne kadar guzel bir yer burası? İyi ki yatak altlarında dolap kenarlarında beklemek yerine buradayız Saklambac oynamışlar, yerlerde yuvarlanmışlar Tozlanıp camurlandıklarına hic aldırmıyorlarmış Tekrar otobuse binip eve donmuşler Butun eşyalar daha once atılmış oldukları yerlere aynen uzanıp yorgunluktan uyuya kalmışlar Cocuk okuldan donup eşyalarının halini gorunce: “Aman Allahım! Yerlerde bıraktım diye ne hale gelmişler Demiş O gunden sonra eşyalarını hep yerli yerinde tutmuş

Üst Alt