Son Konu

Köstebek Pasta

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Köstebek Pasta Tanımı İçin Malzemeler

Pandispanya için;
  • Bir çindik tuz
  • 4 adet yumurta
  • Yarım su bardağından bir parmak fazla toz şeker
  • Yarım su bardağı mısır nişastası
  • Yarım çay bardağı ılık su
  • 1,5 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı un
  • 2 yemek kaşığı kakao
Kreması için;
  • 1 pk pastacı kreması
Pastacı kremasını meskende yapmak isteyenler için ;
  • 1 yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 4 yemek kaşığı toz şeker
  • 2,5 su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
Krema piştikten sonra ;
  • 3 yemek kaşığı labne peynir
  • 1 paket kremşanti
  • Yarım kutu sıvı krema
Keki ıslatmak için ;
  • 1 pk vanilya
  • 1 su bardağı süt
İçerisi için ;
  • 6-7 adet muz kâfi oldu ben size kullandığım kalıp ölçüsünü yazarım

Köstebek Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. İlk olarak pandispanya için yumurta aklarını sarılarını ayırıyoruz.
  2. Şekeri yarı yarıya her ikisinede ekliyoruz, tuzuda her ikisine minicik ekliyoruz.
  3. Daha sonra limon suyunu ekliyoruz vanilyayı yalnızca yumurta sarılarına ekliyoruz.
  4. Yumurta aklarını kremşanti üzere olana kadar çırpıyoruz.
  5. Yumurta sarılarına ılık suyu ek edip çırpıp, unu ,nişastayı ,kakaoyu, kabartma tozunu elekten geçirİp ekliyoruz.
  6. Yumurta aklarını aşağı üst olacak formda spatula yardımı yada tahta kaşıkla yavaşça karıştırıp hoş bir hamur elde ediyoruz.
  7. Önceden 180 derecede ısıttığımız fırını 160 indirip 20 dakika kısık ayarda fanlı fırında pişiriyoruz ,toplamda ben 40 dakika pişirdim kâfi oldu 20 dakika geçince 180-200 ortasında denetim ederek pişiriyoruz.
  8. Pandispanya fırından çıktıktan sonra soğumaya bırakıp soğuduktan sonra orta göbek kısmını bıçak yada kaşık ile alıp fazla keki robottan geçiyoruz robotunuz yoksa eliniz ile de ufalayabilirsiniz.
  9. Kremamızı pişirip soğuduktan sonra içerisine krema ve labneyi ek edip tel çırpıcı ile çırpıp kıvamını denetim edip öteki malzemeleride ayarlayıp pastamızı oluşturmaya başlıyoruz.
  10. Muzlarımızıda soyup pandispanyanın uzunluğuna nazaran ayarlayıp keki ıslatmak için bir bardağa süt koyup içerisine ben vanilya şurubu kullanıyorum ondan 1 tatlı kaşığı ekledim siz bir paket vanilya ile de yapabilirisiniz.
  11. Süt karışımı ile keki ıslatıp muzları keke dizip üzerine kremayı döküyoruz.
  12. En sonra kalan kek modüllerini üzerine kapatıyoruz 2-3 saat dinlendikten sonra afiyetle tüketiyoruz.
Efsane bir pasta tanımı oluyor kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Benim geçen pasta yaptığımdan labneli kremam kalmıştı buzluğa atmıştım çıkartıp bu pastacı kremasına ekleyip değerlendirdim efsane lezzetli oldu labne kullanmamdaki hedef ise kremşanti tadı çok ağır oluyor şeker oranı dengeyi sağlamak için çok hoş oluyor.

Bu pastadan toplam 8-10 dilim pasta çıktı orta boyutta yeterlide oldu çok da lezzetli oldu.

Köstebek Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt