Son Konu

Kremalı Limonlu Kek Tarifi Bambaşka Bir Tarif (Videolu)

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Kremalı Limonlu Kek Tanımı Farklı Bir Tanım İçin Malzemeler

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 100 gram tereyağı yahut margarin
  • Yarım su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Yarım limonun suyu
  • 1 adet limon kabuğu rendesi
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
Krema için;
  • 1 kutu krema (200 ml)
  • 1 dolu yemek kaşığı labne peyniri
  • 120 gram beyaz çikolata
  • Yarım limonun suyu

Kremalı Limonlu Kek Tanımı Apayrı Bir Tanım Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. İlk olarak oda sıcaklığındaki tereyağını ve toz şekeri 3-4 dakika çırpıyoruz homojen bir kıvama gelmeli arkadaşlar.
  2. Tereyağını ve toz şekeri güzelce çırptıktan sonra yumurtaları teker teker ekliyorum. Her yumurtayı birer dakika çırpmak kâfi olacaktır.
  3. Sıra geldi sıvı materyalleri ekleme kısmına. Süt, sıvı yağ ve olağan ki limon suyunu için içerisine dahil ediyorum. Güzelce çırpıyorum.
  4. Toz materyalleri ekleyeceğim lakin kesinlikle elekten geçirip, ekliyorum pürüzsüz bir hale gelene kadar çırpıyorum.
  5. Kek harcına son olarak 1 adet limonun kabuğunu rendeliyorum. Karıştırıp, kalıba alıyorum ve evvelden ısıtılmış 180 derece fırında 40-45 dakika ortası pişiriyorum.
  6. Sıra geldi krema kısmına arkadaşlar. Birinci olarak beyaz çikolatayı daha kolay erimesi için ufak ufak doğruyorum.
  7. Kremayı iki farklı biçimde kullanacağım için yarısı kadarını tavaya alıp kaynatıyorum. Kaynattığım kremayı beyaz çikolatanın üzerine döküp eritiyorum.
  8. Kalan kremayı hacim alması için 3-4 dakika yüksek bölümde çırpıyorum. Labne peyniri ve çikolata karışımı ile karıştırıyorum.
  9. Pişen keki soğuttuktan sonra hazırlamış olduğumuz kremayı üzerine eşit dağıtarak sürüyorum ve 30 dakika buzdolabında bekletiyorum. Afiyet olsun :).
Kremalı Limonlu Kek Tanımı Apayrı Bir Tanım Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt