Son Konu

Kusursuz Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Makyaj gerçekleştirmek bir sanattır ve biraz pratikle hatasız bir makyaj yapabilmeyi öğrenebilirsiniz Makyaj sanatçısı göre yapılmış gibi görünen bir makyaj edebilmek için profesyonellerin kullandığı bazı uygulamaları izleyebilirsiniz Dürüst makyaj malzemelerini kullanarak ve size en yakışan, içten renkleri seçerek sonuçlar alabilirsiniz*

1Adım: Yüzün Makyaja Hazırlanması

Yüzünüzü yıkayın ve cildinizi kirlerden arındırmak için tonik uygulayın Nemlendirici sürün ve bir peçete ile yüzünüzdeki pozitif nemlendiriciyi alın Kaşlarınızı bir cımbız ile alın ve kaşlarınızın uzun kısımlarını küçük kaş makası ile kesin
2Adım: Kapatıcı ve Fondöten
Cildinizin problemli bölgelerine ve gözaltı halkalarına kapatıcı uygulayın Parmağınızla kapatıcıyı bu bölgelere uygulayın ve kapatıcıyı yüzünüze eşdeğer bir şekilde dağıtın Kozmetik süngerini İçine nemlendirici eklediğiniz suyun içine batırın ve süngerin suyunu sıkın Yeniden sıkın, bu kere süngerin etrafına şamata sarın Fondöteni yüzünüze bütün yüzünüz ve dudaklarınız fondöten ile kaplanıncaya değin kibarca uygulayın Koyu renk bölgelere daha fazla fondöten uygulayın*
3Adım: Mineralli Pudra ve Allık
Mineral makyaj pudrasını fondöteni kapatmak için kullanın Pudra fırçasını mineralli pudraya batırın ve fırçadaki artı pudrayı alın Fondötenin üzerini kaplaması ve yüze eşit bir şekilde dağıtabilmek için nazik hareketlerle fırçayı yüzünüze uygulayın Makyaj arıtma pamuğunu ıslatın ve pamuktaki fazla suyu sıkın İşlemi tamamlamak için hafif bir şekilde pamuğu yüzünüzde gezdirin Allık fırçasını allığa sürüp fırçadaki artı allığı alın Elmacık kemiklerinin üzerine şakaklara dürüst allığı uygulayın*

4Adım: Göz farı ve Eyeliner
Pamuklu çubuğu göz farına batırın ve farı göz kapaklarınıza sürün Göz farını göz kapaklarının kıvrımına değin sürün Pak bir pamuklu çubuğu kahverengi göz farına batırın Göz kapaklarının kıvrımlarına ince bir çizgi halinde farı uygulayın Bir başka pak pamuklu çubuğu fildişi rengi göz farına batırın ve kaşları belirginleştirmek için kaşların daha aşağı kısmına uygulayın Eyeliner fırçasını likit eyelinera batırın ve fırçadaki fazla eyelinerı silin Kirpiklerinizin diplerine fazla yakın olacak şekilde ince bir çizgi çekin Kanat görünümü oluşturacak şekilde göz kapaklarının köşelerine çizgi çekin
5Adım: Kaş pudrası ve Kalem
Kaş pudrasını kaş fırçası yardımıyla kaşlarınıza uygulayın Kaşlarınızdaki boşlukları kaş kalemi ile doldurun Kaşlarınızın doğal çizgisini takip edin ve kaşlarınıza suni bir görüş vermekten kaçının
6Adım Rimel ve Ruj
Kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırdıktan daha sonra maskarayı uygulayın Maskaranın kuruması için bir iki dakika bekleyin ve sonra kirpiklerinizi daha artı belirginleştirmek için bir kat daha maskara uygulayın Dudak çevrenize, dudaklarınızın doğal çizgisini takip ederek dudak kalemi uygulayın Dudak fırçasını kullanarak dudaklarınızın içine ruj sürün Pozitif ruju mendil yardımıyla silin*
Öneriler ve Uyarılar
Yüz pudrasını fondöteni kapatıncaya değin yüzünüze uygulayın
Gereken Malzemeler
TonikNemlendiriciKağıt mendilCımbızKapatıcıKüçük kaş makasıKozmetik süngerİçine biraz nemlendirici eklenmiş 1 fincan suFondötenMineralli pudraMakyaj arıtma pamuğuAllık fırçasıPudra allıkPamuklu çubukSeçtiğiniz renkte göz farıKahverengi göz farıFildişi rengi göz farıEyeliner fırçasıLikit eyelinerKaş fırçasıKaş pudrasıKaş kalemiKirpik kıvırma aletiMaskaraDudak kalemiDudak fırçasıRuj*

Üst Alt