Son Konu

LGS sonuçları 2021 Nereden bakılır?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

LGS sınavı sonuçlarına nasıl bakılır?​

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezî sınavın sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını "meb.gov.tr" adresinden öğrenebilecek.

8 sınıf sınav sonuçları nereden bakılır?​

LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR? Adaylar LGS sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan meb.gov.tr'den erişebilecek. Adaylara ayrıca bir sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Sonuç ekranına erişebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı sistemine kayıtlı bilgilerle sisteme giriş yapılacak.

LGS 2022 ne zaman?​

LGS 5 Haziran 2022 Pazar günü uygulanacak. LGS 2022 sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

Ilk LGS ne zaman yapıldı?​

LGS ilk kez 1997-1998 eğitim ve öğretim yılında uygulanmaya başlanmıştır. Sınav sekizinci sınıfın sonunda yapılmıştır. Yıl sonu puan ortalaması dikkate alınmamıştır. Liselere Geçiş Sınavı, 2002-2003 eğitim ve öğretim yılında son kez yapılmıştır.

LGS tercih 2022 ne zaman?​

Sınav başvurusu için ek işlemlere gerek kalmayacak Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kılavuzuna ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı: "LGS kapsamında 5 Haziran 2022'de uygulanacak merkezî sınavın başvuruları, 4-14 Nisan 2022'de Bakanlık tarafından merkezî olarak gerçekleştirilecek.

LGS başvuru nasıl yapılır 2022?​

Binlerce adayın merak ettiği konulardan biri de sınav başvurusunun nasıl yapılacağı… Sınava girmek isteyenler, kılavuz yayınlandığı zaman başvuru süresi içinde ÖSYM'nin internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

2018 LGS Hangi gündü?​

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) olarak 2018 yılında ilk kez gerçekleştirilecek olan sınav, 2 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da uygulanacak. Sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Çoktan seçmeli 90 soru olacak. Sınavın birinci bölümü 09.30'da, ikinci bölümü ise 11.30'da başlayacak.

En kolay LGS hangi yıl?​

2021 LGS Türkçe bölümünün, 2020 Liselere Geçiş Sınavından daha kolay olduğu gözlemlendi. MEB'in yayımladığı örnek sorulara paralel hazırlanan sınavda, okuma – anlama kazanımlarına yönelik sorularda kullanılan metinlerin önceki yıllarda uygulanan merkezi sınav sorularından daha kısa olduğu görüldü.

Üst Alt