Son Konu

Lise Eğitiminde Önemli Değişiklikler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Lise Eğitiminde Kayda Değer Şartların Değişmesi lise eğitiminde değiştirme lise eğitimi 2019 değişim lisede derslik geçme 2019 Eğitim sisteminde değişimler devam ediyor meleklerliseegitimindeonemlidegisiklikler5c5480a4ae441alt Artık liselerde başarılı öğrenciler isterlerse 3 yılda mezun olabilecekler Bu derslik yerine ders sistemiyle mümkün olacak Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla ilgili olarak detaylar şöyle; 1549041824 1549041824 liseegitimindeonemlidegisiklikler5c5480a4e4a1fliseegitimindeonemlidegisiklikler5c5480a4e4a1f liseegitimindeonemlidegisiklikler5c5480a4e4a1f Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, lise sisteminin bitmiş yapılandırılmasına ilişkin yeni bir çalışmanın olduğunu açıkladı ve “Sistemi inceliyor, analiz ediyoruz Dünyaya bakıyoruz, yapılması gerekenleri yapacağız dedi Alıştırma zarfında “Dersleri tamamlayıp 3 yılda erken mezuniyet, “başarısız olanların 6 yılda mezun olmaları, “derslik yerine derslik sistemine geçilmesi gibi düzenlemelerin olduğu belirtiliyor NELER DEĞİŞECEK? Lise sistemindeki yeni yapılandırmayla ilgili araştırmalar dahilinde şu değişikliklerin ön plana çıktığı belirtildi: Öğrenciler istedikleri dersi erken alıp, başarılı oldukları takdirde 3 yılda mezun olabilecek Başarısız olan öğrenciler 6 yıla değin derse devam edebilecek Lisede sınıf yerine sınıf sistemine geçilecek Öğrenciler matematik ders saatinde dersliğe gidecek, Türkçe dersi saatinde diğer dersliğe gidecek Ezber derslerinden ziyade uygulamalı derslere geçilecek trthabercom  

Üst Alt