Son Konu

Lokma Tatlı Tarifı

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Lokma Tatlı Tarifı Tarifi İçin Malzemeler

*2 yemek kaşığı
*Mısır unu ile birlikte
*2 su bardağı un
*1 5 su bardağı su
*2 çay kaşığı kuru maya
*1 fiske tuz
*1 çay kaşığı şeker

Şerbeti için

*2 5 su bardağı şeker
*2 su bardağı su
*12 damla limon suyu

Lokma Tatlı Tarifı Tarifi Yapılışı Merhaba arkadaşlar tarifimize geçelim Öncelikle şerbetimizi yapalım 2 5 su bardağı şekeri tenceremize alalım Daha sonra 2 bardak suyumuzu ekleyip ocağımıza bırakalım kısık ateşde 10 dakika kaynadıktan sonra 2 veya 3 damla limon suyumuzu damlatalıp 2 yada 3 dakika kaynattıktan sonra altını kapatıp soğumaya bırakalım Daha sonra kabımıza buğday unumuzu ve mısır unumuzu bir birine karışana kadar karıştırıyoruz ortasını açıp bir fiske tuzumuzu ekliyelim Bir su bardağına ılık suyu mayamızı ve şekeri ekleyip karıştıralım 3 dakika bekletelim Mayalı suyumuzla yoğuralım ben tam bir buçuk su bardağı su kulandım ve yemek kaşığı ile baya bi hamuru döve döve yoğurdum kapağını kapatıp 20 dakika kabarmasını bekledikten sonra krem şanti torbasına koyup mutfak makasıyla kızaran yağımızın içine misket büyüklüğünde ki sekli verelim Daha sonra alt lı üstlü çevirelim Daha sonra soğuk şerbetimize lokmalarımızı bırakalım 2 veya 3 dakika beklettikten sonra çıkartalım herkese afiyet olsun

Üst Alt