Son Konu

Lucas Torreira: Kendimi Galatasaray'a adadım

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Galatasaray'ın yıldızı Lucas Torreira, GSTV'ye özel bir röportaj verdi.

Konyaspor maçının değerine değinen Torreira, "Konyaspor maçı çok kıymetli. Taraftarlarımızın dayanağını kazanmamız lazım. Onların dayanağı ile çok daha güzel oynuyoruz. Ulusal ortadan evvelki son maçımız, kazanmamız durumunda liderliğe yükselebiliriz." tabirlerini kullandı.

torri_3149.jpg

"Muslera'ya herkes hürmet duyuyor"

Sarı-kırmızılı ekibi seçmesinde Kaptan Muslera'nın ehemmiyeti olduğunu vurgulayan başarılı orta saha, "Muslera, buraya gelmemde çok değerli bir faktördü. Onunla daha evvelden de konuşuyorduk. Bana buradaki projeyi anlattı. Onun dışında liderle, Erden Timur'la, hocamızla konuştuk ve hepsi bana takviye oldu. Bu hoş projenin ve büyük kulübün bir kesimi olmak istedim. Bir Uruguaylı olarak çok hürmet duyduğum bir insan Muslera. Onunla ulusal kadroda oynamak esasen benim için bir ayrıcalıktı. Yalnızca Galatasaray taraftarları değil, öteki ekip taraftarları da ona hürmet duyuyor. Onunla birlikte oynayacağım için çok memnunum." dedi.

"Taraftar çok iyi"

Galatasaray taraftarına övgüler yağdıran Torreira, "Taraftarlarımız sahiden inanılmaz. Bizi karşıladıklarında tutkularını hissettim. Uruguay'da da taraftarlar böyledir. Bu tutku, benim de hissettiğim bir his. Bulunduğum takıma kendimi adamayı seviyorum. O yüzden taraftarlarla kendimi çok yakın hissediyorum." formunda konuştu.

toreei_9196.jpg

"Trafik dışında her şey harika"

İstanbul trafiğinin kendisini zorladığını aktaran yıldız futbolcu, "Biraz şanslıyım zira çok yeterli bir sürücüm var. Şayet aracı onun yerine ben kullansaydım İstanbul trafiğine alışmam çok sıkıntı olurdu. Burada sahiden kendimi rahat hissediyorum. Trafik dışında her şey kusursuz gidiyor." dedi.

"Kendimi Okan Buruk'un isteklerine adadım"

Şampiyonluk hakkında da konuşan 26 yaşındaki oyuncu, "Sezon öncesi devirde çok vaktim olmadı. Ben buraya geldiğimde dönem başlamıştı bile. Lakin buraya geldiğim vakit kendimi daima hocamızın isteklerine adadım, neler yapmam gerektiğini güzel anlamaya çalıştım. Ben kadrosu tanıyorum, kadro da beni tanıyor. Galatasaray çok büyük bir kulüp ve transferin son günlerinde de çok büyük isimler geldi. Galatasaray'ın gayesi her vakit şampiyonluk çabası vermektir, ismine yakışan da budur. Biz de bunu yapacağız ve şampiyonluk çabası vereceğiz." diyerek kelamlarını noktaladı.

torreira_7994.jpg

Üst Alt