Son Konu

Maçakızı, 'Kovid-19 nedeniyle ben yokum' deyince Hamdi Akın çareyi nasıl buldu?

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Macakizi%2DKovid%2Dnedeniyle%2Dben%2Dyokum%2Ddeyince%2DHamdi%2DAkin%2Dcareyi%2Dbuldu%2D236127%2Ejpg

Akfen Holding İdare Şurası Lideri Hamdi Akın, 300 milyon lira yatırımla Bodrum Türkbükü'nde çağdaş bir köy projesi geliştirmiş, Tabanlıoğlu Mimarlık'a tasarlattığı projesine de Bodrum Loft ismini vermişti.

Akın, daha temeli atılmadan 'köy'ün işletmesi için Sahir Erozan ile iştirak yapmış ve hatta köyün adını Maçakızı Loft olarak değiştirmişti. Bu yaz açılması planlanan Maçakızı Loft'u yalnızca Türklere değil dünyaya da pazarlamak isteyen iki ortak, geçen yıl Londra'da Hotel Cafe Royal'de lisanlara destan bir lansman gerçekleştirmişti.

Günaydın'dan Bülent Cankurt, bugünkü köşesinde, "Hamdi Akın ile Sahir Erozan'ın ortasına 'Mürver' girmiş! Hamdi Akın, Karaköy'deki oteli Novotel'in terasında bulunan, Mehmet Gürs'ün danışmanlığındaki Mürver isimli restoranın bir şubesini Maçakızı Loft'a açmaya karar verince olanlar olmuş. Zira Hamdi Akın, bu kararı, Sahir Erozan'a müracaattan, tek başına almış. Erozan da "Benim işleteceğim bir yerde bana sormadan bir karar alamazsın" deyip iştirakini bitirmiş. Markasını da projeden çeken Erozan ile Akın'ın dostluğu da iştirakleriyle birlikte tarih olmuş" diye yazdı. 

İŞİN ASLI O DENLİ DEĞİL

Patronlardunyasi.com'un edindiği bilgilere göre Sahir Erozan'ın iştiraki bitirme nedeni 'Mürver' değil Korona virüsmüş. Tüm dünyayı etkilediği üzere ülkemizde turizm ve yeme içme bölümünü derinden etkileyen koronavirüsü Maçakızı Loft projesine bitirmiş. 

Maçakızı'nın işvereni Sahir Erozan, Hamdi Akın'a son anda, "Bu sene koronavirüs var. Ben Maçakızı Loft'u açmayacağım" demiş. Bunun üzerine Hamdi Akın'da, 'İş başa düştü' diyerek projeye kendisi devam etmekte zorunda kalmış. 

Akın, birinci iş olarak İstanbul'daki meşhur Mürver Restaurant'ın takımını Bodrum Loft'a transfer etmiş. Son hazırlıklar yapılmış, önümüzdeki günlerde de açılacakmış. Lakin Bodrum'daki yerin ismi Mürver olmayacakmış. Akın yeni projenin ismini şimdilik sır üzere saklıyor.

Üst Alt