Son Konu

MasterChef Hamza Mercimek böbreklerini kaybetmişti! Somer Sivrioğlu son durumunu açıkladı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

MasterChef Türkiye 2021'e damga vuran Hamza Mercimek'in böbreklerini kaybettiği ve haftada 3 gün diyalize bağlandığı öğrenilmişti. Ünlü şef Somer Sivrioğlu, sağlık durumu merak konusu haline gelen Hamza'nın son durumuyla ilgili üzücü açıklamalarda bulundu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE
TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye'nin 22 Ağustos tarihinde yayınlanan 48'inci bölümünde eski sezon yarışmacıları programa katılarak sürpriz yapmıştı. Geçen yıl yarışmaya katılan Hamza Mercimek'in stüdyoda olmaması dikkat çekerken jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu yaptığı açıklamada Hamza'nın böbreklerini kaybettiğini ve annesinden nakil beklediğini söylemişti.

yTCQB_1662884939_7657.jpg
Hamza Mercimek

"HER TÜRLÜ DESTEĞİMİZLE HAMZA'NIN YANINDAYIZ"

Programın son bölümünde Hamza'nın sağlık durumuna ilişkin son bilgileri aktaran Sivrioğlu, "Çok da harika bir haberle başlayamayacağız. Daha önce bahsetmiştik biliyorsunuz kendisi böbrek yetmezliği gibi zor bir hastalıkla uğraşıyor. Her annenin yapacağı gibi annesi kendi böbreğini Hamza'ya verecekti. Fakat bir uyumsuzluk yakalanmış. Maalesef Hamza'nın böbrek yetmezliğiyle ilgili sıkıntısı devam ediyor. Her türlü desteğimizle Hamza'nın yanındayız" dedi.

SzzNH_1662885045_7496.jpg
Somer Sivrioğlu

Ödül oyunu oynayacak yarışmacılar daha sonra bir araya geldi ve jüri üyelerinden ödülü maddiyata çevirmelerini talep ettiler. Hamza için yarışmak isteyen yarışmacıların bu isteği kırılmadı ve Somef Şef, "Bu arada yapımcılarımızla konuştuk, bugünlük yarışmayı para ödülüne çeviriyoruz ve 50 bin liralık para ödülü" şeklinde açıklama yaptı.

kSsSp_1662884971_2813.jpg
Hamza Mercimek hastalığına dair son açıklama

NE OLMUŞTU?

MasterChef Türkiye'nin son bölümünde, eski sezon yarışmacıları programa katıldı.  MasterChef'te geçen yıl yarışan Hamza Mercimek'in ise yarışmada yer almaması merak uyandırdı. Programa görüntülü olarak bağlanan Hamza, böbrek yetmezliğiyle mücadele ettiğini söyledi.

İKİ BÖBREĞİ İFLAS ETTİ

Hamza'nın durumu karşısında şaşkına uğrayan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, yarışmacıyla görüşmek istedi. Programa evinden görüntülü olarak bağlanan Hamza, böbreğindeki ağrı yüzünden hastaneye gittiği ve iki böbreği iflas ettiği için diyalize bağlanacağını öğrendiğini anlattı.

ANNESİ BÖBREĞİNİ VERECEK!

HpWV0_1661235694_0264.jpg

Annesinin kendisine böbreğini vereceğini söyleyen Hamza Mercimek, "Haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyorum. Tedavisi olan bir şey. Annem beni doğurdu, annem bana can verecek. Böbreğinin birini bana veriyor. Ameliyat hazırlıklarına başladık. İnşallah güzel olacak" dedi.

Gfb8u_1661235706_5446.jpg

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Hamza Mercimek'i sözleri karşısında duygulanan şefler ve yarışmacılar gözyaşlarına hakim olamadı. Programın ardından Instagram hesabından diyalize bağlandığı anlarda çekilen bir fotoğrafını yayınlayan Mercimek, "Herkese mesajlarından dolayı çok teşekkür ederim. Ben iyiyim ve daha iyi olacağım" notunu ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Ben Bu Cihana Sığmazam'ın yayın tarihi belli oldu! Ben Bu Cihana Sığmazam fragman...

Üst Alt