Son Konu

MEB’den 15 Bin Yardımcı Abla Uygulaması

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Okullardaki eğiticilerin acığını kapatmak amacıyla bakanlık, yeni bir uygulamayı devreye sokuyorLise mezunu işsiz genc kızlara mujdeli haber,yeni bir iş kapısı daha
MEB 15 bin kadını eğitip Yardımcı Abla sertifikası verecek Gencler, sertifikayla devlet ve ozel okulların ana sınıflarında gorev alabilecekler

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin kadına istihdam kapısı acacak olan “yardımcı ablalık sertifika programını hayata geciriyor , 2019 ve 2019 yıllarında kademeli olarak 15 bin lise mezunu kadına “yardımcı ablalık eğitimi verilecek

Okul oncesi eğitim cağındaki cocukların okullaşma oranını yuzde 35’e yukselten ve bunu yuzde 50’ye yukseltme calışmalarına hız veren Bakanlık, personel ihtiyacını da sertifikalı “yardımcı ablalar ile kapatacak 30 milyon YTL’lik projeyi AB finanse ediyor Proje cercevesinde ilk kursiyerler yılı Nisan ayında eğitime alınacak

Projeyle lise mezunu olan kadınlar, MEB’in vereceği teorik ve pratik eğitimin ardından sertifika almaya hak kazanacak “Yardımcı abla sertifikası alan 15 bin kadın devlette de iş imkanı bulabilecek Bakanlığın yaklaşık 2 bin 500 kadını istihdam etmesi planlanıyor Eğitim alan diğer “yardımcı ablalar ise ozel kreşler ve ana okullarında iş imkanı bulacak

Üst Alt