Son Konu

Medine'nin gülü ilahisi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Medine'nin gülü ilahisi medinenin güzel gülü yaprağı medinenin hoş gülü yaprağı sözleri dinle Andım tekrar Seni her şey yâdımdan silindi Hayâlin gönlümün tepelerinde gezindi; Bu bir serâp olsa da hafakanlarım dindi Andım yeniden Seni her şey yâdımdan silindi Keşke daima aşkınla oturup aşkınla kalksam Rûhlar gibi yükselip de ufkunda dolaşsam; Bir yolunu bulup gönlünden içeri aksam Keşke hep aşkınla oturup aşkınla kalksam Anlasam vuslata ne süre ferman gelecek? Hicranla yanan gönlüm defalarca inleyecek; İnleyip en taze hislerle hep bekleyecek Anlasam vuslata ne vakit ferman gelecek? Kalbim bir güvercin gibi titrerken adından Ne olur Sana ulaşmam için kanadından; Bana bir tüy ver pervaz edeyim defalarca arkasında Kalbim bir güvercin gibi titrerken adından Ey kupkuru çölleri Cennet’e çeviren Gül; Gel o bayıltan renklerinle gönlüme dökül! Vaktidir ağlamaklı gözlerimin içine gül! Ey kupkuru çölleri Cennet’e çeviren Gül! Mecnûn gibi arkanda koşan kulun olayım Bir kor saç içime ocaklar gibi yanayım; Sensiz geçen bu acı rüyâdan kurtulayım Mecnûn gibi arkanda koşan kulun olayım Aklım uzak kaldığı günleri saymakta Rûhuma sislidumanlı bir kasvet yaymakta; Göster çehreni oysa güneş gurûba kaymakta Aklım uzaktan kaldığı günleri saymakta… Son demde hiç olmazsa gurûbum tulû olsun Gönlüm ufkunun en taze renkleriyle dolsun; Her yanda tamburlar çalınsın; neyler duyulsun Ne olur hiç olmazsa gurûbum tulû olsun!  

Üst Alt