Son Konu

Melek İpek, Yeni Hayatına Başladı: 'Eski Günler Geride Kaldı'

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2e6c446f38f8555cd6176c5f95cd7db2a22be437.jpg

Şiddet gördüğü eşini öldüren Melek İpek, 108 gün mahpustan kaldıktan sonra özgür kalmıştı. Özgürlüğüne kavuşan iki çocuk annesi Melek İpek, servis sürücülüğüne başladı. Organize sanayi bölgesindeki bir fabrikada çalışan personelleri taşıyan minibüsün sürücülüğünü yapan İpek, bir yandan da imtihan için hazırlanıyor.

Sabah gazetesinden Erdoğan Öztürk'ün haberine nazaran, Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Ilıca Mahallesi'nde 8 Ocak 2021 tarihinde meskeninde çıplak halde kocasının kelepçeli azabına maruz kalan Melek İpek, eşi Ramazan İpek'i (36) av tüfeği ile vurarak öldürmüştü.

Mahkeme 'Meşru savunmada hududun aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, endişe ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez' kararı yeterince genç bayanı tahliye etmişti. 26 Nisan 2021'de cezaevinden çıkan Melek İpek'e çok sayıda bayan platformu da dayanak olmuştu.

Eski işine döndü

Kızları C.D.İ. (10) ve İ.N.İ.'nin (8) geleceği için kolları sıvayan Melek İpek daha evvel eşiyle birlikte yaptığı servis işine tekrar geri döndü.

E sınıfı ehliyeti olan ve babası Menderes Çelik'in kendisine aldığı minibüs ile fabrika çalışanlarını taşıyan Melek İpek, 'Kızlarımın geleceği onların istikbali için çalışıyorum. Makûs günler geride kaldı. İleriye bakmak zorundayım. İki evladımın yeterli bir eğitim almaları, onların geleceği için çalışıyorum. Servis sürücülüğünü daha evvel de yapıyordum' diye konuştu.

Üniversite imtihanına hazırlanıyor

İki kızı, annesi ve babası ile birlikte yaşayan Melek İpek daha evvel 2010 yılında üniversite imtihanına girmiş ve Tıp fakültesine kayıt yaptıracak kadar yüksek puan almıştı. Lakin eşinin baskıları nedeniyle okuyamayan genç bayan üniversitede okuma hayalini gerçekleştirmek için bu yıl da imtihana girecek. Hem çalışıp, hem imtihana hazırlanan genç bayana çocukları ve ailesi de takviye oluyor.

Üst Alt