Son Konu

Meslek lisesinden özel liseye geçiş var mı?

dorukmakto

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Meslek lisesinden özel Anadolu lisesine geçiş var mı?​

Ortaöğretim yönetmeliği kurumuna göre 11. sınıfta meslekten imam hatip vs. ya da anadoluya geçiş olmuyor.

Meslek lisesinden hangi liselere geçiş yapılır?​

Meslek lisesinden genel liseye geçiş serbest. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından genel liselere geçiş yasağını tamamen kaldırdı. 15 Ağustos — Mesleki ve teknik liselerin hazırlık sınıfı öğrencileri ile 9. sınıfta kalan öğrenciler, genel liselere kayıt yaptırabilecekler.

10 sınıfta meslekten Anadoluya geçiş var mı?​

MESLEK LİSELERİNDE 10. SINIFTA ALAN DEĞİŞİKLİĞİYLE GEÇİŞ Alan/dal bulunmaması halinde ise alan değişikliği yapılarak 10. sınıfın birinci dönem sonuna kadar nakil ve geçiş yapılabilecek.

Meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil ne zaman yapılır?​

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır.

Meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil nasıl olur?​

Öğrenciler okullarını değiştirmek istiyorsa e devlet üzerinden nakil başvurusu yapmak durumunda. 2. Nakil sonuçları 9 Ağustos 2021'de açıklandı. 26-30 Temmuz'da 1.nakil tercih başvuruları, 2-6 Ağustos tarihlerinde ise 2.nakil tercih başvuruları alındı.

11 sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş yapılabilir mi?​

11 inci sınıf sonunda mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler o yıla ait öğrenim haklarını kullanmamış sayılır. 11 inci sınıf sonunda Anadolu imam hatip liselerine geçen öğrenciler de istemeleri hâlinde bu kapsamda değerlendirilirler.

11 sınıfta Anadoludan meslek lisesine geçiş var mı?​

11 inci sınıf sonunda mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler o yıla ait öğrenim haklarını kullanmamış sayılır. 11 inci sınıf sonunda Anadolu imam hatip liselerine geçen öğrenciler de istemeleri hâlinde bu kapsamda değerlendirilirler.

Meslek lisesinden düz liseye nasıl geçilir?​

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, isteğine dair dilekçe (dilekçe kanuna göre) ile bulundukları yerdeki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurabilirler.

Üst Alt