Son Konu

Meta, yeni akıllı saati ile tekrar gündemde

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
meta-yeni-akilli-saati-ile-tekrar-gundemde.jpeg

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, akıllı saat modeli ile gündemde yerini aldı.

meta-yeni-akilli-saati-ile-tekrar-gundemde.png

Geçtiğimiz Kasım ayında 11 bin personel ile Meta’nın yollarını ayırması üzerine Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada “Bugün Meta’nın tarihinde yaptığımız en zor değişikliklerden bazılarını sizinle paylaşıyorum. Ekibimizin büyüklüğünü %13 oranında azaltmaya ve 11.000’den fazla yetenekli çalışanımızın işine son vermeye karar verdim. Ayrıca daha sade ve daha verimli bir şirket için isteğe bağlı harcamaları keserek ve işe alımları dondurma kararımızı 1. çeyreğe kadar uzatarak bir dizi ek adım atıyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Bu işe çıkarma açıklamasının üzerine ise Meta, henüz satışa sunulmamış olan akıllı saatlerin rafa kaldırılma haberi ile gündemde yerini almıştı. Bu akıllı saatlerin zaten çok ilgi çekmeyeceği düşüncesi ile ileride de satışa sunulmayacağı dile getirilmişti. Meta, Bu gelişmenin dahilinde Meta, Portal serisi donanım ürünleri için de satışını bitirmişti. Meta’nın donanım ürünlerindeki ilgi odağının ise Quest serisi sanal gerçeklik ürünleri olacağı söylenmişti. 

Meta, akıllı bir saat ile kullanıcı karşısına çıkacak

Şirketin, yeni bir Meta akıllı saat versiyonunun ortaya çıkması ile şirketin akıllı saatlerinin  tam olarak rafa kaldırılmadığı ortaya çıkmış oldu. Meta’nın yeni akıllı saati android işletim sistemi ile çalışıyor. Şık bir dış görünümüne sahip bu akıllı saat pazara sunulduğunda ses getirecek gibi görünmüyor. Akıllı saatin tasarımında önde ve arkada olmak üzere iki adet kamera bulunuyor. Bu kameralar video görüşmelerinde kullanılabilecek gibi görünüyor. 2023 yılı içerisinde lansmanının yapılması beklenen akıllı saatin kamera özelliği ise insanların aklına gizlilik endişelerinin gelmesine sebep oldu.

Kaynak:

Üst Alt