Son Konu

MetroPOLL Araştırma: Seçmenin Yüzde 54'ü Erdoğan'ın Görev Yapış Tarzını Onaylamıyor

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a625c9ace16e71fe622d8cb48f3bfa2fe8229365.jpg

MetroPOLL Araştırma, Nisan ayı anket sonuçlarını açıkladı. Erdoğan'ın idare haline dayanak yüzde 42'de kaldı.

MetroPOLL Araştırma’nın 'Türkiye'nin Nabzı Nisan 2022' anketine nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın misyon yapış usulünü seçmenin yüzde 42’si onaylarken, yüzde 54’ü onaylamadığını belirtti.

'Onaylıyorum' diyenlerin oranı yüzde 42,1

Ankette “Genel olarak düşündüğünüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı misyonunu yapış usulünü onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

Gazete Duvar'da yer alan bilgiye nazaran, “Evet onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 42,1 olurken; “Hayır onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 53,6 oldu. “Fikrim yok” diyenlerin oranı da yüzde 4,3.

Geçtiğimiz aya nazaran düşüş yaşandı

Türkiye'nin Nabzı Mart 2022 anketinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın misyon onayı 43,3 çıkmıştı. 

Erdoğan'ın vazife yapış stilini onaylayanlar geçen aya nazaran 1.2 oranında düştü. Onaylamayanlar ise 3.3 oranında arttı.

Anket sonuçlarının partilere nazaran dağılımı

Ankette Erdoğan'ın vazife onayına verilen cevapların “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen karşılıklara nazaran dağılımı da yer aldı. Buna nazaran, AK Parti'de “Onaylıyorum” oranı yüzde 91.9 oranında. CHP'de bu oran 8.9 çıktı. YETERLİ Parti'de 5.5, HDP'de ise 14.4 sonucu elde edildi.

İktidar ortağı MHP'ye oy vereceğini söyleyenlerde Erdoğan'ın vazife onayı yüzde 89.1 çıkıyor. “Hayır onaylamıyorum” diyenler ise 7.7. “Hayır onaylamıyorum” oranı en çok ÂLÂ Parti seçmeninde: 90.8

Üst Alt