Son Konu

MHP'de 'Thodex' istifası: Saffet Sancaklı'ya şok suçlamalar

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Bir müddettir istifaların yaşandığı MHP Kocaeli Vilayet Teşkilatı'nda sarsıntılar durmuyor. Partisinin Darıca İlçe Teşkilatı'nda geçen hafta yaşanan istifa furyasının akabinde MHP Darıca İlçe Lideri Yücel Bektaş’ın misyondan alındığı tez edildi.

MHP Genel Merkezi tarafından misyondan alındığı öne sürülen MHP Darıca İlçe Lideri Yücel Bektaş, dün yaptığı yazılı bir açıklama ile misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Bektaş'ın açıklamasında 'Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer üzerinden MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'yla ilgili ileri sürdüğü argüman da dikkat çekti.

Kocaeli lokal basınında yer alan haberlere nazaran, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın MHP Darıca ilçe yöneticilerine istifa etmeleri konusunda baskı yaptığını ve parti aleyhine faaliyet gösteren şahısların telaffuzları üzerinden hareket ettiğini söz eden Bektaş, şunları söyledi: 

"HUSUMET GÜTMEYE BAŞLADI"

"Bir yıldan beri sürdürdüğüm ilçe başkanlığından istifa etmiş bulunmaktayım. Vazifeye geldiğimiz günden itibaren Cumhur İttifakı çerçevesinde teşkilat tabanımızla birlikte çalıştık. Yaklaşık bin üye yaptık. Partimizi, bölgemizin her köşesinde konuşulur hale getirdik. Fakat süreç içinde milletvekili Saffet Sancaklı, sebebini bilmediğim bir halde bölgedeki teşkilat ve genel merkez aleyhine faaliyet yürüten şahısların kelamıyla bize hasımlık gütmeye başladı.

"NE KADAR İT KOPUK VARSA..."

Dedikodu fitne üreterek elimizi zayıflatmaya çalıştı. Bir davacıyı aramayan telefonlarına bakmayan bölge insanı ile irtibatı kopuk vekil, ne kadar it kopuk varsa bunlardan bir takım yaparak her bölgede hizip üretti. Yöneticilerime telefon açarak istifa etmeleri konusunda baskı yaptı. Hatta istifa metnini bile kendisi hazırlamış.

"THODEX'İN AÇIKLAMASINI YAPMAK ZORUNDA KALDIK"

Biz çalışmamızı yaparken, partimizi anlatmak için alanda çalışma yaparken binlerce kişiyi dolandıran Thodex isimli coin şirketindeki iştiraklerini şaibeli şahıslarla diyaloğunun açıklamasını yapmak zorunda kaldık.

"SANCAKLI VE OĞLU PARALARI ALDI"

Öyle ki Thodex kurucusu Arnavutluk’ta yakalanan Fatih Özer’in Darıca'da yaşayan aile fertleri partimize gelerek, çocuklarının hiçbir şey yapmadığını, sıkıntıların aileye kaldığını lakin Saffet Sancaklı ve oğlunun paraları alıp kendilerini kurbanlık koyun üzere ortada bıraktığını söz edip her yerde konuşmaktadır.

"İSTİFAMI VERDİM"

Ben istifamı vilayet liderime verdim. Bilinmesini isterim ki partimin başkanımın her kaidede buyruğunda oldum olmaya da devam edeceğim. Biliyorum ki Başbuğumuzun dediği üzere Ülkücülük, her türlü haksızlığa karşı boyun eğmeyen, asil bir başkaldırı hareketidir.”

Adı milyar dolarlık dolandırıcılık savına karışan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı ile ortak olduğu ortaya çıkmıştı. 

Üst Alt