Son Konu

Milli Eğitim Bakanı: LGS İptal Edilmeyecek

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
milli-egitim-bakani-lgs-iptal-edilmeyecek-1626848593.jpg

Ulusal Eğitim Bakanlığı'nın 6 Haziran 2021'de gerçekleştirdiği "Liselere Geçiş İmtihanı" (LGS) birtakım tartışmalara neden olmuştu. Birtakım bölümlerin savlarına nazaran bu imtihan hem çok zordu hem de sınavdaki kimi sorular, "Sinan Kuzucu Yayınları" isimli yayınevinin deneme imtihanı kitaplarında yer alıyordu. Ayrıyeten müfredat dışından sorular da sorulmuştu. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk artık bahse açıklık getirdi.

Uğur Bayraktutan ile İsmail Koncuk isimli milletvekillerinin kelam konusu tezleri TBMM gündemine taşıması ve bu bağlamda bir soru önergesi vermesi üzerine Ziya Selçuk, hususla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ziya Selçuk: İmtihan iptal edilmeyecek

08893c8b07800660535f2441b25dfad5fea9a9c7.jpeg

Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, tezler net bir lisanla reddedildi. Bilhassa de imtihan sorularının benzerliğine ait tezlerde sert çıkan Bakan Selçuk, bu argümanın hiçbir somut evraka dayanmadığını açıkladı. Ulusal Eğitim Bakanı, imtihanın iptal edilmeyeceğini de açık bir lisanla söz etti.

Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar, imtihana girmiş olan 1 milyon 243 bin 801 öğrenciyi direkt etkiliyor. Bu ortada, imtihan sonuçlarının esasen açıklandığını, yani pek çok öğrencinin bu durumu zati kabul etmiş durumda olduğunu da belirtmekte yarar var. Öğrenciler şu sıralar, aldıkları puanla girecekleri liselerin hangisi olacağı konusuna ağırlaşmış durumdalar.

Üst Alt