Son Konu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 'Okulları Kapatmak Çözüm Değil, Yüz Yüze Eğitime Devam Edilecek'

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b6ea3a9bb10a004e8639f6d0adaaa5367114645c.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Okulları kapatmak tahlil değil. Birebir kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek. Okullarda süratli antijen kitini de devreye sokmak istiyoruz' dedi.

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, NTV canlı yayınında gündeme dair değerlendirilmede bulundu. Korona virüs salgınında son günlerdeki hadise sayılarınındaki artış üzerine okullarda alınacak tedbirler hakkında bilgi verdi.

Ulusal Eğitim Bakanı Özer'in açıklamalarından satır başları şöyle:

• Okulları kapatmak tahlil değil. Birebir kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek.

• Tedbirleri üst seviyede uygulayarak süreci yürüteceğiz. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 90.

• Bursa'da iki tane anadolu meskel lisesinde süratli antijen kiti testleri yapılıyor. Onaylanınca okullarda dağıtacağız. 

• Umuyorum Sıhhat Bakanlığı'nın ilgili takviyeleriyle okullarımızda süratli antijen testleri kitleri kulanmaya başlayacağız.
'Eleştirileri haksız buluyorum'

• Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgli üreçleri yönetirken, 60 yıllık bir tecrübeden yaralandık. 

• Tenkitleri haksız buluyorum. Ulusal Eğitim Şuraları, ülkedeki tüm STK'ların, öğretmenlerin ve eğitimle ilgili herkesin iştirakine açık şeffa bir süreçte ilerledi. 3 Şubat'ta maddeleşti. 

• Tüm paydaşların fikirleri alınarak hazırlandı.

• Kontratlı öğretmen ve takımlı öğretmen ortasında bir ayrım yok. 3+1 kalmak suretiyle kontratlı öğretmenlerimize kimi haklar getirdik.

• Güzelleştirme olabilmesi için yapan tenkitlerin olması gerekiyor. 

• Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda mevcut öğretmenlerin hiçbir hak kaybı olmadı. Hatta, yeni öğretmenler için bir düzgünleştirme kelam mevzusudur.

Üst Alt