Son Konu

Milyoner'de cevabıyla 'yok artık!' dedirtecek soru! Edebiyat severler inanamadı

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
milyonerde_cevabiyla_yok_artik_dedirtecek_soru_edebiyat_severler_inanamadi_1636539020_4838.jpg

Türk televizyonlarının en sevilen genel kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir döneminde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusu edebiyat severleri ekran başına topladı. Cevabıyla şaşkına uğratan o sorunun yanıtı meğer...

ATV ekranlarının ilgiyle takip edilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, her hafta yeni bölümleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bilimden sanata her alanda soruların yer aldığı yarışmada geçtiğimiz günlerde sorulan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir döneminde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusu geceye damga vurdu. Edebiyat severleri düşündüren sorunun yanıtını ise herkesi şoke etti. Türk edebiyatının sevilen yazarlarının özel yaşantısını ele alan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir döneminde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusunun yanıtı ise şöyle;

5Zt0E_1636538861_5895.jpg

Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir döneminde hangi alanda eğitim almışlardır?

A- Mimarlık

B- Pilotluk

C- Veterinerlik

D- Arkeologluk

Doğru cevap ise C Şıkkı Veterinerlik.

Üst Alt