Son Konu

Momentum diyeti

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
momentum diyeti nedir
momentum diyeti puan listesi
momentum diyet programı

Momentum diyeti yada ulkemizde diğer bilinen adıyla Sibel Can Diyeti;
imagesmomentumdiyeti5ad5392f69663

Weight Watchers şirketi,60lı yılların başından beri Amerika ve Dunya capında oldukca başarılı kilo verme programlarını belirlemekte ve bilimsel incelemelere tabi tutmaktadır
Kendi adıyla anılan momentum diyetide kolay, sağlıklı ve hızlı zayıflamanın yanı sıra kaliteli yaşam sırlarını da beraberinde taşımaktadır

Momentum diyetinin farklı versiyonları son 40 yıl boyunca denenmiş ve piyasaya surulmuştur

Ancak Weight Watchers şirketinin aynı zamanda bilimsel danışmanı olan Doktor Karen Miller Kovach tarafından keşfedilen Momentum diyeti ise şu ana kadar yapılmış olan en sağlam ve kaliteli Weight Watchers diyeti olarak bilinmektedir
Doktor Kovacha gore: “momentum diyet sisteminde, diyet sureci boyunca yenilecek olan besinlerin enerji yoğunluğu teste tabi tutularak sınıflandırılmıştır Bu sayede diyetinizi uygularken bile herhangi bir aclık hissi taşımayacaksınız Bu diyet sayesinde normal gunluk hayatınızdaki yediğiniz yemek alışkanlıklarını terk etmeksizin daha kucuk porsiyonlar tuketerek diyet yapabilme imkanınız bulunmaktadır

Momentum diyet programı, uzun zamanlı kilo yonetimi ve tamamen sağlıklı yaşam tarzına odaklanmış bir diyet recetesidir

Weight Watchers diyetini uygulamak demek hicbir şey yememek demek değildir Sadece doğru yiyecekleri tuketerek kalori kontrolu sağlamanız ve bir zayıflama planı uygulamanız bu diyetin başarısı icin yeterlidir

Momentum Diyetinde Ne tur besinleri tuketebilirsiniz?

Momentum diyetinde yemek kısıtlaması veya yasaklaması gibi şeyler bulunmamaktadır Bunun yerine her besinin kalori, yağ, lif (fiber) iceriklerinin yer aldığı bir tablo izlenmektedir Her momentum diyet uygulayıcısının gunluk aktivitesi ve yaşına gore, gunluk olarak alabileceği bir toplam puan yer almaktadır Bu toplam sınır gecilmedikce diyetin uygulanmasında herhangi bir risk bulunmamaktadır

Bu puanlama sistemi zayıflama ile hangi besinlerden daha sağlıklı bir beslenme ve yemek tercihi yapılabileceği ortaya cıkmaktadır Ornek olarak:

1 kase brokoli: 0 Puan

12 kantalop: 2 Puan

1 kucuk taneli fasulye: 5 Puan

1 porsiyon et (100 gram): 8 Puan

200 gram kızartılmış tavuk goğusu: 3 Puan

14 kase kremalı salata: 8 Puan

1 dilim ekmek: 2 Puan

100 gram cikolata: 4 Puan

1 kulah vanilyalı dondurma: 4 Puan

Puan sistemi zayıflama yonteminin en avantajlı yonu, zayıflama hedeflerinize net ve nesnel olcutler ve kriterler getirebilmesidir

Momentum diyeti sistemi de denilen bu zayıflama ve diyet formulunde diyet izleyicileri ac kalmaktan imtina edilmelidir Popkorn brokoli beyaz unlu pasta gibi yiyecekler “yeşil elmas olarak tanımlanmakta ve diyet meraklılarının bunları yemesi teşvik edilmektedir
Kaynak: diyetkilozayiflamacom​

Üst Alt