Son Konu

mono balığı hakkında bilgi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
mono balığı hakkında bilgi arıyorum

Latince Adı: Monodactylus sebae
Habitatı ve Anavatanı: Batı Afrika sahili Senegal ve Zaire nehirleri
Beslenme Bicimi: Hem etcil, hem otcul Metabolizması yuksek balıklardır, sık sık yemlenmelidir Menuleri kucuk balıklar, karides, ıspanak gibi yemler ile zenginleştirilmelidir
Davranış Bicimi: Orta derecede agresif
Kendi Turlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Yuzme Seviyesi: Orta
Sıcaklık: 24 28 ° C
En Fazla Buyuduğu Boy: 20 cm
En Az Akvaryum Hacmi: 250 lt
Su Sertliği: Orta Sert
pH: 75 85
Zorluk Seviyesi: 3
Genel Yorum: Suru balığıdır, en az 5 adet beslenmelidir Okyanusda yaşar, ara ara nehirlere yuzerler bu da onları tatlı suya ve acı suya dayanıklı yapar Litre başına 3 gram tuz eklenmelidir Bu turler tatlı su balığı değildir Tatlı suları kısa sureliğine ziyaret ederler
Aktavist Yorumları: 1) Bende de 12 adet mono varAkvaryumum 300 litre monoları yavru olarak aldım ve yine hepsi yavru olan 50 adet sarı prenses 5 adet yunus 2 ahli 2 borleyle beraber bakıyorumSeyir zevki muthiş balıklardırAkvaryumumda 2 haftada bir 41 oranında su değişimi yapıyorum Bu arada suya 1 avuc tuz ilave ediyorum ve 7 aydır hic bir problem olmadı buyuduler gorenleri kendine aşık ediyor adetaDayanıklıdırlar da yeni başlayanlara tavsiye ederim ama uremiyorlar işte tek problemi de bu olsun
2) Gorsel olarak cok guzel bir balıktır Sık yemlemelerle uygun boya geldiklerinde goze hitap ederler Fakat kesinlikle uğraşmayın, uretemezsiniz Puffer gibi acı su balıkları ile barışcıldırlar Pek sert sayılmazlar
3) Ben bu balıklardan 1 cift besliyorum Yaşamlarını tatlı suda surduruyorlar, ek olarak tuz atmıyorum Akvaryumumda tetra turleri ve gurami turleriyle beraber bulunduruyorum,şu ana kadar bir sorun cıkmadı Yem olarak yaprak yem en sevdikleri yem; ama cichlid yemlerini de yiyorlar, tubifexlere rağbet gostermiyorlar Onları akvaryumda izlemek buyuk zevk

Üst Alt