Son Konu

Muş'ta evlatları için eylem yapan ailelerin sayısı 38'e yükseldi

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Muş’ta ailelerin HDP binası önündeki aksiyonlarına bir aile daha katıldı.

Diyarbakır'da başlayan evlat nöbeti, birçok anneye umut oldu.

Çocuklarının fotoğraflarını alan anne ve babalar, Muş, Hakkari ve Van'da aksiyonlara katılmaya başladı.

Aile sayıları 38'e yükseldi

Muş'ta 72'nci haftaya ulaşan harekette ailelerin sayısı 38'e yükseldi.

Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi.

1391123a-5269-4c05-8fb2-6e6660e20630.jpg

Dövizlerle çocuklarına davette bulundular

Evlatlarına geri dönmeleri için davette bulunan anneler, "Yavrumu verin bana", "Anneler direniyor", "Artık kâfi, bırakın evlatlarımızı" ve "Artık kâfi, yakamızdan düşün" yazılı dövizler açtı.

Her geçen gün sayıları artarak güç kazanan ailelerin kararlı bekleyişleri sürüyor.

Evladına kavuşan baba aileleri yalnız bırakmadı

Eyleme katılan baba Şemsettin Bingöl'ün oğlu 8 ay evvel Fransa’dan kandırılarak dağa götürüldü.

İHA'nın transferine nazaran; ikna çalışmaları sonucu bir hafta evvel evladına kavuşan baba Bingöl, aileleri yalnız bırakmadı ve dağdaki teröristlere teslim olmaları davetinde bulundu.

hdp_5534.jpg

"38 aileye takviye olmak için geldim"

8 ay evvel kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün ikna çalışmaları sonucunda devlete teslim olduğunu tabir eden Şemsettin Bingöl, “Bugün buraya 38 aileye takviye olmak için geldim. Oğlumu Fransa’da kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 ay evvel örgüte katılmış ve bir haftadır teslim oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkür ederim. Gelin teslim olun. Annelerinize yazık, anneleriniz çok sıkıntı çekiyor. Ben de çok zahmet çektim. Aileleriniz zahmet çekmesin artık” dedi.

6bfb6fc1-b1b1-4c2b-ad8a-9e3dc526b8fa.jpg

"Asıl yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır"

Oğlu Yusuf Budak için harekete devam ettiğini söz eden baba Mehmet Zeki Budak, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma davette bulunuyorum. Oğlum Yusuf, her nerede olursan ol gel memleketine, meskenine, o dinsizlere, kansızlara uşaklık yapma. Onların hepsi Amerika piyonudur, Amerika için çalışıyorlar. Sizi maşa olarak kullanıyorlar. Size yazık. Bir an önce meskeninize dönün.

Yanınızdaki arkadaşları da getirin. Zira o yol yol değil. Asıl yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, kendi gururumuzdur. Ben de, annen de senin yolunu bekliyoruz. İkimiz de hastayız. Seni her gün merak ediyoruz. Sabah kalkıyorum diyorum sanki Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin vefat haberini aldığım vakit diyorum sanki oğlum mudur? Oğlum kâfi artık dayanamıyorum. Bir an önce konutuna gel” tabirlerini kullandı.

"Çocuklarımız mağara içerisinde ölmesin"

HDP önünde 2 yıla yakındır aksiyon yaptığını anlatan anne Gülbahar Teker ise “Diyarbakır’da da aksiyona katıldım. Bir kişi dağda kalsa bile yeniden harekete devam edeceğim. Oğlum teslim olsa da tekrar aksiyon katılacağım. Lanet olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız mağara içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Kâfi. HDP, PKK bizden ne istiyor? Devlet bizim gerimizde. Allah, devletimize, polisimize zeval vermesin” diye konuştu.

hdp_8228.jpg

06ae44d6-b052-4878-9dfc-954a6eb4001d.jpg

Üst Alt