Son Konu

Mutsuz Başlayan Bir Evlilik Nasıl Düzelir

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Mutsuz başlayan bir izaç nasıl düzelir?

Böyle bir eş ve evlilik düş etmemiştiniz Ailenizin, arkadaşlarınızın etkisinde veya bunalımlı bir zamanınızda karar verdiniz

Ama düş kırıklığına uğradınız Hiç düş etmediğim bir insanla hayal bile edemeyeceğim bir izaç yaptım?diye vicdan azabı duyuyorsunuz Başkaları evlilikle gül bahçesine girerken; kendinizi yıkılan hayallerinizin enkazı aşağı kalmış gibi hissediyorsunuz Keşke, keşkedeyip duruyorsunuz

veya severek evlendiniz; fakat evlendikten daha sonra hiçbir şey istediğiniz gibi olmadı

Peki ne düşünüyorsunuz? Başlamadan bitirmeyi mi?

pek kolay mı bir insanın dünyasına girdikten daha sonra onu yüzüstü bırakıp kaçmak?

Evlilik evcilik yok ama, ben bu oyunu beğenmedimdeyip çekip gidesiniz? Öyleyse ne yapmalısınız?

Önce bütün gücünüzü toplayarak o enkazın altından kalkmaya çalışın Ola Ki ben bu enkazın altından kalkamamder umudunuzu yitirirseniz, orada öylece çürür gidersiniz Unutmayın bazen enkazlar altından defineler çıkar Gül bahçeleri ise bir hazanda solup gider Belki enkaz kabul ettiğiniz evliliğinizin aşağıda büyük bir sevinç definesi gizlidir Beyninizi o defineyi bulmak için çalıştırın

Eee, ne de olsa define bulmak pek da basit yok Yorulacak, acı çekecek, üzülecek ve gözyaşı dökeceksiniz Fakat defineyi bulduktan sonradan da ömür boyu mutlu olacaksınız Hiçbir şey kolay değil ancak!

Neden bunca zahmete katlanayım derseniz?Hayatta hiçbir şey kolay elde edilmiyor Tepesinde yakıcı yaz sıcağını hissetmeyen meyve, olgunlaşmıyor Imtihan sıkıntısını çekmeyen öğrenci galibiyet belgesini eline alamıyor

Fakat ekser ırk, hayatta yüzüm bir kez bile gülmedi, bundan sonradan da güleceğini sanmıyorumdiyerek ümidini yitiriyor Olayları gözünde büyütüp, hayatla olan bağlarını koparıyor Eşinin her hareketini zıt görüyor

Ancak ben bu evlilikte mutlu olacağım, kötü giden şeyleri azim ve irademle düzelteceğimdiyenler mutluluğu yakalıyor Nitekim, tarih ümit ve azimle çalışanların başarı öyküleriyle doludur Meselâ dünyanın en ünlü hatibi Cicero kekeme olduğu, Einstein 9 yaşına değin konuşamadığı ve ailesinin onu özürlü sandığı, başarısız olduğu için okuldan atıldığı, Beethoven'in ise 9 Senfoni'yi sağırlık döneminde bestelediği, Edison'un iki bininci deneyinde bile vazgeçmeyip, tekrar tekrar niyetlenmek yüzünden gözleri yanıp dayanılmaz sancılar çekerek sonunda başardığı söylenir

bu vesileyle dua etmeyi de unutmamak gerekiyor 30 sene boyunca duanın gücünü araştıran Harvardlı bilim adamı Dr Herbert Benson, bütün dua etme biçimlerinin stresi yatıştırdığını, bedeni sakinleştirdiğini ve şifalı gevşeme tepkisi uyandırdığını söylüyor Eşinizle oturun ve ellerinizi açın, birbiriniz için sesli dua edin Dua etmek istediğinizden emin yok misiniz? O süre bunun yerine sahip olduğunuz nimetleri saymayı deneyin Her gün başınıza gelen üç iyi (büyük ya da ufak) şeyi yazın ve bu iyi şey niçin gerçekleşti, diye sorun 3 ay sonra önemli derecede daha mutlu ayla geldiğinizi göreceksiniz
*

Üst Alt