Son Konu

Namaz Ayetleri kuranda namaz hakkında

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
NAMAZ İLE İLGİLİ AYETLER

''Sana kitaptan vahy edileni oku ve namazı doğruca kıl,sahiden namaz kötülüklerden ve çirkinliklerden alı koyar'' ANKEBUT 45AYET

''Gerçekten ben,Allah'ım benden başka ilah yoktur,şu halde bana ibadet et ve beni zikretmek için doğruca namaz kıl'' TAHA 14AYET

''Nihayet onların peşinden öyle bir tür geldi ki bunlar nefislerinin arzularına uydular,namazı terkettilerbu yüzden ileride sapıklıkların cezasını görecekler,onlar gayya kuyusuna atılacaktır ( cehennem kuyusu)'' MERYEM 59AYET

''Sabır ve namaz ile Allah'tan destek isteyin, hiç kuşkusuz o (tahammül ve namaz)Allah'a saygıdan kalbi ürperenler açık havada herkese zor ve ağır gelen görevdir'' BAKARA 45AYET

''Mücrimlere (günahkarlara) sorulacak ,sizi cehenneme sokan nedir? onlar,biz namaz kılanlardan değildik diyecekler'' MÜDDESİR 43AYET

**NAMAZLA İLGİLİ HADİSLER**

Dua rahmetin,abdest namazın,namaz cennetin anahtarıdır

Namazın dilindeki yeri,başın vücuttaki yeri gibidir

Mazeretsiz ve kasden namaz kılmayanın adın Allah(cc) cehenneme gireceklerden birisi olarak cehennemin kapısına yazan

Kul namaza durduğunda günahları getirilir,başı ve omuzu üstüne koyulurrukü ve secde'ye gitgide günahlar dökülür

İman ve küfür arasındaki ayrım; namazı kılıp kılmamaktadır

Bir gün namaz kılmaya başlayınca cennet kapıları onun için açılırRabbi ile aralarında yer alan perdeler kalkar,bu hal namaz bitinceye kadar devam eder *

Üst Alt