Son Konu

Nasıl erken uyanılır

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sabah erken kalkmak önce öğrencilerin sonrada çalışanların en büyük sıkıntısıdır Evin içinde sürekli çalan saat alarmlarına inat bir beş dakika daha uyuma çabası daima sonuçsuz kalır
Biri bitmeden diğeri başlar çalmaya fakat sizin hala uykunuz vardır ve kalkmak istemezsiniz Bu duyguyu çok iyi biliyorum çünkü bende az daha her sabahtan aynı sıkıntıyı yaşıyordum Yaşıyordum diyorum çünkü okuduğum bir yazı bana fazla faydalı oldu

Ilk Önce saate laf geçirin Nasıl mı? Sabahtan 830'da evden çıkmanız gerekiyor ise saati 810'a kurarak hoş bir sabahtan uykusu çekin Birkaç gün bu saatte uyanmaya çalışın Beş dakika daha diyemezsiniz çünkü yetişemezsiniz Aradan bir hafta kadar geçtikten sonra saatinizi 800'a kurmaya başlayın Bu şekilde sizin için en yerinde saati bulana değin geri gidin Ahenkli aralıklarla bu işlemi yaparsanız vücudunuz yeni sisteme alışacak ve bir süre sonra daha alarm çalmadan gözleriniz açılacaktır

Eğer yattığınız oda güneş ışığı alıyor ise perdelerinizi açın ve o kadar yatın Çünkü sabahın birincil ışıkları yüzünüze vurduğunda ister istemez uyanacaksınız Hem perdeleri kapalı karanlık bir odada uyuyorsanız sabahtan uyandığınızda günün ağardığını farketmeyecek ve uyku modundan çıkamayacaksınız

Birde bilmeniz gerekir ancak sabahleyin erken kalkmak, uyumlu bir uykuya sahip almak sağlığınız içinde fazla önemlidir Akşam erken yatmayı ve sabaha dek güzel bir uyku uyumayı alışkanlık haline getirin *

Üst Alt