Son Konu

Nefis Kolay Vezir Parmağı Tarifi (Şerbetli Tatlı)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Nefis Kolay Vezir Parmağı Tarifi (Şerbetli Tatlı) İçin Malzemeler

*1 çay bardağı sıvı yağ
*1 çay bardağı yoğurt
*1 yumurta
*Yarım çay bardağı şeker
*125 gram margarin
*3 5 su bardağı un (unun markasına göre değişiyor )

Bulamak için :

*1 su bardağı irmik

Şerbeti için :

*3 su bardağı şeker
*3 5 su bardağı su
*1 yemek kaşığı limon suyu

Süslemek için;

*Hindistan cevizi
*Antep fıstığı

Nefis Kolay Vezir Parmağı Tarifi (Şerbetli Tatlı) Yapılışı Merhabalar*? Herkese güzel bir gün diliyorum öncelikle*? Bugün ağızda dağılan görünüşü güzel lezzeti mükemmel bir tatlı yaptım ?*Bol resim kullandım*?Hazırsınız başlayalım*?
İlk önce bir tencere alıp içine su şeker limon suyunu katıp 15 dk kaynattıktan sonra soğumaya bırakalım*?
?
Hamuru için bir yoğurma kabı alalım, içine yumurta ,yağ, şeker ,margarin ,yoğurt alıp her malzemeyi ekleyerek çırpma teli ile çırpalım*?*Kabartma tozu ilave ettikten sonra unu yavaş yavaş eklenerek elimizle yoğurun Kulak memesi kıvamına gelene kadar iyice yoğurun, hazır olan hamurdan elinize parçalar alın parmak şekli verin Bir tabağa 1 su bardağı irmik koyun ve bulayın (resimde de göreceksiniz ) Hamur bitene kadar aynı işlemi yapalım ?*Bir tepsiye yağlı kağıt serin tepsiye dizin ,önceden ısıtılmış 180 c fırında 30 dk üstü kızarana kadar pişirelim*?*Pişen tatlının ilk sıcaklığı çıkınca şerbetini dökün yaklaşık 23 saat dinlendikten sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz Tatlımız servise hazır ? AFİYET OLSUN ? sevgilerimle ? yaparsanız fotoğraf bekliyorum ? ? ?

Üst Alt