Son Konu

Normal Şekilde Beslenerek Nasıl 9 Kilo Verilir?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Zayıflama hapları, besin kısıtlamaları, sıvı diyeti ve benzerleri hızlı sonuc verdiği iddia edilip yaygın şekilde rastladığımız cılgınlıklardan bir kacı Ancak kilo verebilmek icin tum bu yontemleri kullanmanıza hic gerek yok Bu moda diyetler bırakıldığı zaman tekrar kilo almak kacınılmaz Başarılı şekilde kilo vermenin anahtarı tukettiğinden daha fazla kalori harcamak ve her gun 500 kalori azaltarak haftada 453 gram kilo vermek Normal besinler yiyip alışkanlıklarınızı değiştirerek sağlıklı şekilde 9 kilo verebilirsiniz
İlk Adım
Yağlı yiyeceklerden aldığınız kaloriyi kesin İceriğinde yuksek oranda yağ bulunduran besinler kalori alımınızı arttır Yediğiniz her 1 gram yağ, 9 kalori eder Sut urunlerini, tavuk etini, burgerleri zevkle tuketin; fakat bu yağlı bicimlerin yerine duşuk kalorili alternatif besinlere yonelin Kızarmış tavuk goğsu yerine daha az kalorili fırında pişirilmiş derisiz goğus etini tuketin % 10 daha az yağlı biftek satın alın ve yuksek yağ icerikli fastfood burgerlerini yemekten ziyade aldığınız bifteği burger yapın Tam yağlı peynir, yoğurt ve sut yerine bunların az yağlı ceşitlerine yonelin
İkinci Adım
Kucuk porsiyonlarda uc ana ve iki ara olmak uzere beş oğun yemek yiyin Acken cok yiyebileceğinizden bunun onune gecin ve atıştırarak oğun atlamayın Anahtar olay normal porsiyonlarınızı paylara bolup aralarında atıştırma yapmak Kucuk porsiyonlar her yemekte fazladan 300 kalori almanızı onler Alternatif olarak en sevdiğiniz yemeklerin daha az kalorili ceşitlerini tercih edebilirsiniz
Ucuncu Adım
Ara oğunde taze meyve, sebze ve tam tahıl yiyin Taze besinler abur cuburlarla karşılaştırıldığında daha az kalorili Gunde yediğiniz iki abur cubur yerine taze urunlerle beslenin Normal beslenmenize devam ederken mumkunse kaloriyi de duşurun; ekmeğin, makarnanın ya da gevreğin tam tahıllı ceşitlerini tercih edin Cikolata yerine elma yiyin ve patates cipsi yerine yarım kase havuc yiyin
Dorduncu Adım
Daha az gazlı icecek daha fazla su icin Suyun kalorisi yok ve aclığınızı dizginlemeye yardımcı olur; duzenli ictiğinizde aşırı yemek yemenizi onler Ara sıra gazlı icecek icebilirsiniz, ama şunu aklınızda tutun, sıfır kalori suyla karşılaştırıldığında bu icecekler diyetinize fazladan en az 152 kalori ekler Az limon damlasıyla suyunuzu tatlandırabilirsiniz ya da mumkun olduğu kadar iceceklerin daha az kalorili olanlarına yonelin
Beşinci Adım
Gunde en az 30 dakika egzersiz yapın Harvard Sağlık Yayınları’nda belirtildiği gibi, duzenli olarak tempolu koşu ve yuruyuş yaparak yarım saatte ek 150266 kalori yakabilirsiniz Daha hareketli calıştığınızda daha fazla kalori harcarsınız Amacınıza ulaştığınızda fiziksel aktivite kilo kaybetmeye devam etmenize yardımcı olacak; bu kalp, iskelet ve kas sağlığı icin onemli Besin duzenlemelerine ek olarak gunluk egzersiz sağlıklı şekilde 9 kilo vermenizi garanti eder

Üst Alt