Son Konu

Ocakbaşında 65 kilo verdi!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Operasyondan daha sonra meslek yerinde pişen birbirinden nefis kebap ve ızgaralara rağmen Diyetini bozmayan genç, 7 ayda 65 kilo verip 145’ten 80 kiloya düşmeyi başardı Hemen Hemen tığ gibi kalan Özakoğlu, “Ben yemeklerin aralarında kilo vermeyi başardıysam herkes başarabilir dedi Özakoğlu’nu ameliyat eden Doç Dr Serdar Kaçar da, “Ameliyat kadar sonrasındaki diyet ve spor da önemlidir Kayahan ameliyat sonrası reçeteye uyarak, ideal kiloya ulaştı diye konuştu id Gad300250Yemek yemeyi çok seven İzmirli restoran işletmecisi Kayahan Özakoğlu, genç yaşta aşırı bir kiloya ulaştı Kilosu yüzünden ayak ayak üstüne atamayan, uçakta acil çıkış kapısı dışarıya bir yere oturamayan genç, diyetle zayıflamayı denedi Oysa lokantada çalışması nedeniyle bir türlü perhiz yapmayı başaramadı Zamanla kilosu 145’i bulan Özakoğlu da, aşırı kiloya ast şeker, tansiyon gibi hastalıklar baş gösterdiHastalıklarından kurtulmak ve hayatını düzene sokmak isteyen Özakoğlu, tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi Ailesinden takviye gören Özakoğlu, Özel Hastanesi Obezite Cerrahisi Kliniği Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Doç Dr Serdar Kaçar’a tetkik olduAMELİYAT OLMAZSAM ILAÇ KULLANMAYA BAŞLAYACAKTIMBabasının tüp mide ameliyatı olduğunu ve bu durumun kendini hırslandırdığını söyleyen Özakoğlu, şöyle konuştu: “Tüp mide ameliyatı olan babamdan yiğitlik alarak ‘Ben de yapabilirim’ dedimSerdar hocamız keza bana hem aileme güven verdi Ameliyat olmazsam sağlık durumu problemlerim yüzünden hap kullanmaya başlayacaktım Ameliyata 145 kiloyla girdim Şu lahza 80 kiloyum 7 ayda 65 kilo verdim Hedefimiz 75 kiloya fazla az kaldı Şu lahza fazla mutluyum, en iyisi sağlıklıyım Vaktiyle iki adımlık yerlere taksiyle giderdim hemen her yere yürüyorum, merenleri üçer üçer çıkıyorumARTIK BUT AYAK ÜSTÜNE ATABİLİYORUMZayıfladıktan sonra öz güvenini geri kazandığını dile getiren Özakoğlu, “Kilolu olduğum zamanlarda sokakta yürürken halk bana baktığında, 'Acaba kiloma mı bakıyorlar, yahut bir yerim mi göründü' diye düşünür fena hissederdim Otobüs koltuklarında tek şahsiyet yere sığamazdım Uçaklarda bile ivedi çıkış uygun otururdum Derhal uçağa binerken istediğim yere oturabiliyorum En güzeli de; artık but bacak üstüne atabiliyorum dediBEN BİLE BAŞARDIYSAM, CÜMBÜR CEMAAT BAŞARIRÖzakoğlu, konuşmalarına şöyle devam etti: “Aslında benim için kilo belirlemek fazla da basit değildi Çünkü bir restoran işletiyorum ve burada her saniye gözümün önünde çeşitli lezzetli yemekler var Canım bir şey çektiğinde daima eski halimi hatırlatıyorum Kendime, 'Tekrar yiyerek eski haline dönmeyesin' diyorumBen bile ocak başında başardıysam, herkes başarır Yeme içmeme dikkat ediyor jurnal egzersizlerimi atlamıyorum Bu sebeple vücudumda sarkma olmadı Çok yararlı bir ameliyat Teyzem beni görüp ameliyat olmaya karar verdiKorkulacak hiç bir şey yok Kimse çekinmesin Keza kendinize güveniniz geliyor keza de şeker, kan basıncı, kolesterol gibi hastalıklardan korunabiliyorsunuz Babam da ameliyattan önce günde 8 ilaç içerdi, ameliyattan daha sonra hiç birini kullanmasına gerek kalmadıAMELİYAT SONRASINDA IŞ HASTAYA DÜŞÜYORKayahan Özakoğlu'nun tüp mide ameliyatını gerçekleştiren İzmir Özel Gazi Hastanesi Obezite Cerahisi Bölümünde görevli Genel Cerrah DoçDr Serdar Kaçar ise Kayahan doğrusu benim çare yaparken en korktuğum hastalardan birisiydi çünkü işi insanlara çeşit çeşit yemek yemek yapmak 'İnsanlara bu kadar leziz yemek yaparken kendisi yemeden nasıl dayanır' diye korktuğum hastalardan biri, ameliyatla ilgili yok, sonrasıyla ilgili bir korkuKayahan bunu çok iyi başardı ve çok kısa süre içerisinde 65 kilo verdi Bundan 23 yıl önce babası benzer ameliyatı diğer bir doktor arkadaşıma olmuş fakat Kayahan dek başarılı olamadı çünkü alışkanlıklarını değiştiremedi Kayahan'da korktuğum başıma gelmedi, dediklerimize yüzde yüz uyduYeme içme alışkanlığını ve jurnal aktivite alışkanlığını değiştirdi ve başarılı oldu Umarım böyle devam eder Her hastamıza söylüyoruz Mide değeri düşme ameliyatları nihai çözüm değildir 'Ameliyat olunca her şekilde kilo vereceğiz' diye bir şey yok Kişinin yeme içme ve günlük aktivite alışkanlığını değiştirmesi durum şeklinde konuştuDIKKAT ETMEYEN YEDİ YILDA BITMIŞ OBEZ OLUYORTüp mide ameliyatının ardından işlem geçiren kişinin yeme içme alışkanlığını değiştirmez ve çalışma yapmazsa, 78 yıl içerisin de eski kilosuna geri dönebileceğinin altını çizen DoçDr Kaçar, şu bilgileri verdi: “Tüp mide ameliyatı, obezite cerrahisi içerisinde, bütün dünyada en sık uygulanan yöntemLaparoskopik yolla yapılıyor 5 yarım ve 1 santimlik delikten girerek, hastanın karnını açmadan gerçekleştirilen bir ameliyat yöntemi Irk aralarında solgun, bıçaksız ameliyat denen yöntemle midenin yüzde 7580'i çıkarılıyor Bu ne sağlıyor? 1 köfte, yarım kâse çorbayla hastanın doymasını, tıkanmasını sağlıyor Ameliyatla, mide boşken beyne dikkat gönderen, 'açlık hormonu' denen hormonu salgılayan hücrelerin olduğu bölümü çıkarmış oluyoruzBöylece doğal olarak da, acıkma duyusu ortadan kalkıyor Ayrıca mide az miktarda yiyecekle tıkanıyor, ayrıca de hastanın acıkma duygusu ortadan kalkıyor Bu şekilde hastanın 1012 ay içerisinde ideal kilosuna ulaşması planlanıyor Gerçekte mide amortisman ameliyatları bir son değil tersine bir başlangıçtır Kişiler, 'Ben bu ameliyatı oldum, ondan daha sonra ne yersem yerim, ne yaparsam yaparım gerçi kilo veririm' diye düşünüyorlarsa yanılıyorlarBu ameliyat, kişinin yeme içme alışkanlığını ve günlük aktivite alışkanlığını başkalaşmak için uygulanan bir yöntem Yeme içme ve jurnal aktivite alışkanlığını değiştirmeyen birey, mide amortisman ameliyatı olsa bile kilo veremeyebilir

Üst Alt