Son Konu

öğretmenlerin eş durumu tayin takvimi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
öğretmenlerin eş durumu tayin takvimi 2019,
2019 aralık hoca benzeşen durumu atama takvimi
2019 öğretmenler benzeyen durumu ödev takvimi

Öğretmenlerin Benzer Durumu Görev Takvimi Açıklandı

MEB 2019 yılına bilerek elde etmek üzere sadece eş durumuna tabi yer değişim başvurularının 19 28 Aralık tarihleri arasında alınmasına, ödev işlemininse 30 Aralık 2019 de gerçekleşmesine karar verildiğini duyurdu

Ulusal Eğitim Bakanlığı 2019 yılına mahsus elde etmek üzere sadece benzer durumuna bağlı yerdeğiştirme başvurularının 1928 Aralık tarihleri aralarında elektronik ortamda alınmasına, tahsis işleminin ise 30 Aralık'ta gerçekleşmesine karar verildiğini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamanın ayrıntıları şöyle;

Ulusal Eğitim Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 14092019 tarihli 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri hakkındaki Kanun Hükmündeki Kararnamede personele ilişkin hükümlerden atamayla ilgili 37 maddede belirtildiği üzere bakanlıkça belirlenecek özür grubuna bağlı yer değiştirmeler yaz tatillerinde yapılır hükmü gereğince 20192019 eğitim öğretim yılından itibaren 2019 Eylül ayında atamalar gerçekleştirilecektirdenildi

Kanun hükmünde kararnamenin 2019'de yürürlüğe girmiş olmasından dolayı herhangi bir mağduriyete yol açmaması için zorunlu tedbirlerin alındığı açıklama edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: Bakanlığımıza emrindeki resmî eğitim kurumlarında tayin yapan öğretmenlerimizden benzer durumu özrü bulunanlardan; adaylık ve eşinin sigortalılık süreleri bakımından 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla zorunlu şartları taşıyacak olanların, 2019 yılına bile bile elde etmek üzere sadece eş durumuna yan yer değişim başvurularının 1928 Aralık 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmasına, tayin işleminin ise 30 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir

Yapılan açıklamaya tarafından;
Atananların ilişik kesme ve göreve başlangıç işlemleri 20 Ocak 2019 tarihinden itibaren başlayacak, yarıyıl tatili içinde tamamlanacak Benzeşen özür durumundan yer değişiklik talebinde bulunacak öğretmenler, Bakanlığın http:ikgmmebgovtr adresinde yayınlanacak olan Öğretmenlerin Benzer Özür Durumuna Tabi Yer Değişim Kılavuzu (Aralık2019) hükümleri çerçevesinde başvurularını yapacak
Kaynak: Süre *

Üst Alt