Son Konu

Okul Önlerindeki Yaya Geçidi Çizgileri Yenilendi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı öncesi Sivas genelinde okul etraflarında silinen yaya geçitleri ve deforme olan kasisler ile trafik işaretlerinin yenilenmesi çalışmalarını tamamladı. Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım eğitim öğretim dönemin başlamasıyla birlikte vilayetimizde bulunan okulları ziyaret ederek istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Belediye Lideri Hilmi Alım, Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Ulusal Eğitim Müdürü Ergüven Aslan Yavuz Selim Birinci ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir ortaya geldi.

2022-2023 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenci ve velilerin karşıdan karşıya daha dikkatli geçebilmeleri ve daha rahat ulaşım imkânı sağlanabilmesi maksadıyla yol ve yaya geçit çizgilerinin yenilenmesi talimatını veren Lider Alım tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Öğrencilerle birlikte yaya geçitlerini kullanan Alım “Okullarımızın açılmasıyla birlikte oluşabilecek yoğunluk nedeniyle araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı işlemesi, oluşabilecek kazaların önüne geçilmesiyle gayesiyle okul dönemi başlamadan evvel ilimiz genelinde yol ve yaya çizgilerinin yenilenmesi için çalışmalara başladık. Trafik ve yayalarımız açısından büyük kıymet arz eden okul önleri yaya geçitlerimizi daha görünür hale getirdik. Yeniden okul çıkış noktalarında bulunan kasislerimizinde bakımını yaptık. Trafik levhaları konusunda Emniyet Müdürlüğümüz ve Valiliğimizle birlikte ortak çalışarak onları da yeniledik. Bu noktada şoförlerimizden özel ricamız olacak. Okullarımızın açılmasıyla bilhassa okul önlerinde daha dikkatli olmaları öğrencilerimizin can güvenliği noktasında daha hassas olmaları okul bölgelerinde sürat yapmamalarını istirham ediyoruz. Biz vilayetimizdeki eğitimin kalitesini artırabilmek ismine üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Lakin bu bir ve birlikte olunca daha manalı oluyor. Yeni eğitim öğretim dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize derslerinde muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Vali Vekili Şakir Öner Öztürk “2022-2023 Eğitim Öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz için iyi olmasını temenni ediyorum. Yaz ayları boyunca Sivas genelinde 626 okulumuzun bakım tamiratını tamamlamış olduk. Bu manada 116 bine yakın öğrencimizin daha ferah daha sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim hayatına devam edebilmeleri için çalışmalarımızı yaptık. Sivas Belediye Liderimiz ile birlikte bugünde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere bir ortaya geldik. Maksadımız okul önlerindeki trafik sıkışıklığını gidermek bu manada yaya güvenliğini sağlayabilmek için önlemler almak. Belediye Liderimiz bu mevzuda çok hassas ve ihtimamla üzerinde durduğu bir mevzu. Ben kendisine ve grubuna teşekkür etmek istiyorum.” tabirini kullandı.
Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt