Son Konu

Okullarda 20 Secmeli Ders

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imagesokullarda20secmeliders5af9e24c08a44

Milli Eğitim Bakanı Omer Dincer, veliler ve oğrencilerin merakla beklediği secmeli derslere ilişkin detayları anlattı Dincer'in verdiği bilgiye gore aralarında cevre, bilim, astronominin de bulunduğu 20 civarında secmeli ders olacak

Oğrenciler bu derslerden diğerleri gibi not olacak Ozel ilgi alanlarına gore oğrenciler ayrıca gitar, tenis, yuzme gibi programlara de devam edebilecek Milli Eğitim Bakanı Dincer, 4+4+4'e gore yeni eğitim sisteminin nasıl işleyeceğini paylaştı Dincer yeni sistemi şoyle anlattı:

* 5 bolumde 20 ders: Sosyal bilimler, fen, guzel sanatlar, spor ve din başlıklarının altında 20 civarında secmeli ders olacak Oğrenciler, belirlenen ders saatini doldurmak kaydıyla istedikleri dersi secebilecek

* Haftada toplam 30 saat ders: Eğitim programında bir cekirdek mufredat, bir de temel mufredat olacak Cekirdek programda tum dunyada verilen Turkce, fen, sosyal, matematik, yabancı dil ve din dersleri temel dersler yer alacak Bu dersler haftada 2224 saat olacak Haftada toplam ders saati 30'a tamamlanacak Oğrenciler geri kalan 68 saati belirlenen secmeli derslerden dolduracaklar

Üst Alt