Son Konu

Okunmaya DeĞer Bİ Yazi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Okunmaya Layık Bİ Yazi okunmaya değerinde hoş yazılar okunmaya bedel yazılar Bi sitede okudum fazla hoşuma gitti yazayım dedim Hayatimda hiç yasamadigim bir olaydi ne oldugunu anlayamiyordum Üzerimde bir örtü vardi Ve etrafimda ırk hiçkira hiçkira agliyordu Ne oldugunu hala anlamis degildim Niçin üzerimde örtü vardi ve neler oluyordu Ellerimi oynatamiyor kimildayamiyordum Allah’im neler oluyordu, bana neler olmustu Ayaga kalkmak istiyordum lakin kalkamiyordum Anne neredesin, sesini duyuyorum lakin seni göremiyorum Niçin agliyorsun anne Yanima gel üzerimdeki örtüyü al Ben alamiyorum anne Bir ara bir el üzerimdeki örtüyü aldi Bu babamdi ve gözleri aglamaktan sismisti Neden agladin baba Ben neredeyim Neden konusamiyorum Annemde orda, annem yikilmisti benzeri Agliyordu hem de hiçkira hiçkira Aglama anne! Aman Allah’im! Yazık!! Ben ölmüstüm Evet ben ölmüstüm ve bu etrafimdaki insanlar benim cesedimin üzerinde agliyorlardi Aglama anne! Aglama baba!! Allah’im! Bana yardim et, bana yaşama gücü ver Annem üzerime yatti ve aglamaya devam etti Bir yandan da; Oglum, yavrum neden bizi biraktin, diyordu Anne! Anne! aglama anne Ya babam Devasa babam, evimizin diregi babam Aglama baba! ne olursunuz aglamayin Kardeslerim, komsularimiz tamami agliyorlardi Anne seni son bir defa öpmek, koklamak, sarilmak isterdim fakat simdi olmuyor anne Annem!! Annem!! Sonra üzerimi yeniden örttüler Beni bir tabuta koydular Evimizden son kere çikiyordum Hem de dönmemek üzere Anne!! Ne olur beni birakma Anne!! gitmek istemiyorum Annneeeeeeeeeeee Yagmur yagiyor tabutumun üstüne Damlalari duyuyorum Beni camiye götürüyorlardi son defa Hayatta gitmedigim camiye son defa götürülüyordum Allah’im götürmeyin Ne yüzle gidecegim!! Hayatta gitmek istemedigim camiye götürmeyin beni Ve imamin er kisi niyetine deyisi Hakkinizi helal ediyor musunuz? Evet sesleri neye karsi Hepsine de hakkim geçmisti Ben kul olamadim kardes olamadim, Allah huzuruna nasil varirim Ve evet Allah’im heyhaaaaat!!!!! Heyhaaaaat!!!!!Beni son ziyaretgahima götürüyorlar Evet kabristana! Allah’im götürmeyin Ne olur götürmeyin bu naçiz bedeni Beni tabuttan çikardilar, kefenime babam sarildi, annem uzakta seyrediyordu Aglamaktan gözyaslari kurumustu Anne! beni alsana yanina annebeni birakmasana anne annecigim canim annem gitme beni birakma anne Babam sarildi kefenime gözyaslari içinde Beni 2 metre derinlikteki mezara indirdi Öptü kefenimi, sarildi sarildi, oglum dedi kulagima Babaaaaaaaaaaammm!!!! Gitme, beni birakma Daha Sonra çikti aglayarak Üzerime taslar dizdiler Toprak döktüler Yalniz basima kaliyordum Tek basima, kimsesiz Anne! Neredesin anne Dualar edildi, tevhidim çekildi En son babamla annem terk etti beni Annem arkasini dönüp dönüp bakiyordu Anneeee gitmeeeeeeeeeee!!!! Anneeeeeeeeeeeeeeeeeeee canim Annem birakma beni, karanlik, çamur, küflenmiş bir yerdeyim kimse yok O anda basimda iki kisi belirdi Kimsiniz, ne istiyorsunuz MEN RABBUKE VE MA DINUKE!!!!! Ne diyecektim, ne yanıt verecektim Allah’im bana bir firsat daha verin Lütfen bir firsat daha Lakin geçti diyorlardi Geçti, kaybettin, senin yerin belirlendi, dünyada iken Allah’i tanimadin Bize geldin heyhaaaaat!!!!!! Bir ara bedenimde bir elin gezindigini hissettim Bu bizim aile doktorumuzdu Çok sükür evlat kurtuldun, ölümden döndündiyordu Ne ölümden dönmesi hekim bey Ben öldüm de dirildim Fazla sükür Rabb’ime bana bir firsat daha verdi  

Üst Alt