Son Konu

Olayı Arkadaşları Ortaya Çıkardı: 14 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan Enişte Tutuklandı

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e8feccaed94590dc438d64fe596b6a1604062783.jpg

Hafta sonları konutunda kalan eşinin yeğeni 14 yaşındaki A.Ç.'ye cinsel istismarda bulunan enişte O.A. tutuklandı. Olayı ise 14 yaşındaki çocuğun arkadaşları ortaya çıkardı.

Yatılı okuyan A.Ç. isimli kız öğrencinin telefonundaki uygunsuz yazışmaları gören arkadaşları, durumu öğretmenlerine bildirdi. Öğretmenler de polise haber verdi. Çocuk İzlem Merkezi vazifelilerinin görüştüğü A.Ç., hafta sonları gittiği halası F.A.'nın evinde, eniştesi O.A.'nın cinsel istismarına maruz kaldığını söyledi. Bunun üzerine O.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis tarafından gözaltına alınan O.A., süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'Ben kurda kuzu teslim etmişim'

A.Ç.’nin babası İ.Ç., şüphelinin cezasını çekmesini istediğini belirterek, “Kızım hafta sonları kardeşime gidiyordu. Bakması için ona gönderiyorduk. Eniştesi tacizde bulunmuş. Olayı kız kardeşimden duydum. ‘Ağabey koş, bir şey oldu’ dedi. Okula gittik, ayrıntıları öğrendik. Bu durumun şu an ortaya çıkması düzgün oldu. Yoksa daha ileriye gidecekti. Anne babalar, çocuklarını kimseye emanet etmesin” dedi.

F.A. ise olayı öğrendikten sonra meskenden ayrıldığını ve boşanma kararı aldığını belirterek, “Aslında çok dikkat etim. Bana 'kızım üzere seviyorum' diyordu. Ben de o denli sandım. Ben kurda kuzu teslim etmişim. Ayıya bal ısmarlamışım. İçimizde karayılan varmış. Ailelere şunu demek istiyorum. Kimse çocuğunu kimseye teslim etmesin. Kimse bu türlü bir şey yaşasın istemem” diye konuştu.

'Bütün sorumluluğu kendileri almalılar'

Aileyle görüşen Sil Baştan Bayana Yönelik Şiddet ve Çocuk İstismarıyla Uğraş Derneği Lideri Ayşegül Küçükafacan ise, “Soruşturma devam ediyor. Soruşturmanın süratli bir biçimde sonuçlanması ve çocuğun deşifre olmadan mahkeme evresine geçilmesi bekleniyor. Çocuk anne ve babanın dizinin tabanında olmalı. Bütün sorumluluğu kendileri almalılar. Ne yazık ki, bazen imkanlar elvermese de anne ve babaların dikkatli olmaları gerekiyor. Burada ayrıyeten tabirin Çocuk İzlem Merkezi’nde alınması çok değerliydi. Bu sayede tek bir tabir alınıyor ve çocuk olayı ikinci bir travma olarak yaşamak zorunda kalmıyor” dedi.

Üst Alt