Son Konu

Otel Odasında Boynu Kesilmiş Halde Bulunan Kadın: 'Bunu Bana Kadir T. Yaptı, Ölmek İstemiyorum'

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f5620934a4f8428736c105c21c2738417e35f4af.jpg

Ümraniye'de bir otel odasında Kırgızistan asıllı Perizat T. (28) boynu kesilmiş yaralı halde bulundu. Perizat T. polis gruplarına 'Bunu bana Kadir T. yaptı, ölmek istemiyorum' dedi. Bayanın boynunu kırık cam kesimiyle kestiği öne sürülen Kadir T. (40) gözaltına alındı. Kadir T., savcılık tabirinde Perizat T.'nin intihar teşebbüsünde bulunduğunu sav etti. 

'Şikayetçi' sıfatıyla tabir veren Perizat T. kuşkulu Kadir T.'nin erkek arkadaşı olduğunu, kendisini 3 aydır tanıdığını söyledi. Boğazında kesikler olması nedeniyle sıkıntı konuşabildiğini belirten Perizat T., Kadir T.'nin kendisiyle evlenmek istediğini daha evvel pasaportunu alıp kendisine geri vermediğini tez etti. Evlenme isteğini kabul etmemesi nedeniyle ortalarında sık sık tartışma çıktığını kaydeden Perizat T. otele gittiklerini, ortalarında tartışma çıktığını ve banyo yaptığı sırada ise Kadir T.'nin başına vurarak kırılan cam şişesiyle boğaz bölgesini de kestiğini söyledi.

Bayanın intihar teşebbüsünde bulunduğunu tez etti

Kuşkulu Kadir T. emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. Burada savcıya söz veren kuşkulu Kadir T.'nin Perizat T. ile  otelde buluştuklarını söyledi. Perizat T.nin alkollü olduğunu ve kendisine 'Beni aldattın' diyerek tokat attığını öne süren Kadir T. tartışma yaşadıklarını argüman ettii.

Kadir T. tartışma bitmesinin akabinde Perizat T.'nin bira bardağıyla duşa girdiğini, bardak kırılma sesi duyduğunu, içeri girdiğinde Perizat T.'nin intihar etmeye çalıştığını gördüğünü söylediği öğrenildi.  Kadir T. sözünde 'Ben mani olmaya çalıştım. Hatta bu esnada benim elimde de kesikler oldu. Onu korumak hedefli banyodan dışarı çıkartmaya çalıştım. Bu esnada kız arkadaşım başını duvara çarptı. Ben elimdeki kesik sebebiyle akan kanı durdurmaya çalışırken onun salonda bulunan bira şişesine yöneldiğini ve kırdığını gördüm. Bu bira şişesinin modülüyle tekrar kendine ziyan vermeye devam etti. Ben mani oldum. O da odanın çıkış kapısına yöneldi, 'Kimse yok mu ben bu adamdan nefret ediyorum. Biri gelsin' dedi' tabirlerini kullandı.   

Kadir T. üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek kendisine iftira attığını sav ettiği Perizat T.'den şikayetçi oldu.

Savcılık tutuklama istedi, Hakimlik hür bıraktı

Savcılık sözünün akabinde kuşkulu Kadir T.'yi 'Kasten öldürmeye teşebbüs etmek cürmünden tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nde savcılıktaki sözlerini tekrar eden kuşkulu Kadir T. ise yurt dışına çıkmamak ve Perizat T'ye muhakkak bir uzaklığa kadar yaklaşmamak halindeki isimli denetim önlemleriyle hür bırakıldı.

Üst Alt