Son Konu

Özel Harekât Polisi Alparslan Soylu 'Mobbing' Yüzünden İntihar Etti

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Şırnak'ta misyonlu Alparslan Soylu isimli bir özel harekât polisinin amirlerinden gördüğü mobbing ve hakaretler nedeniyle ömrüne son verdiği belirtiliyor.

Soylu'nun arkadaşlarına ulaştırdığı intihar notunda 'Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine müsaade vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim.' dediği belirtiliyor.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 9 Haziran'da yaptığı bir açıklamada, Şırnak’ta ‘vali koruması’ olarak misyon yapan özel harekât polisi Alparslan Soylu'nun, amirlerinden mobbing gördüğüne dair uzun bir bildiri yazdığını ve bu iletisi arkadaşlarına gönderdikten sonra intihar ettiğini söylemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi de veren CHP'li Bakan, intihar notunu da önergeye ekledi.

Daha evvel verdiği önergenin reddedilmesine reaksiyon gösteren CHP'li vekil, “Verdiğimiz Meclis araştırmasını burada AKP ve MHP oylarıyla reddederken ‘polis intiharları araştırılmasın’ diyenlere sesleniyorum; her intihar eden, intihara teşebbüs eden polisin sorumlusu sizsiniz” dedi.

Bugün Kandıra'da toprağa verilecek

Kocaeli'nin mahallî gazeteleri, Kandıra'lı olduğunu belirttikleri Alparslan Soylu'nun hayatını kaybettiğini bugün Kandıra Cebeci Camii'nde kılınacak cenaze namazının akabinde toprağa verileceğini aktardı.

İntihar notunda neler yer alıyor?

"Özel harekât kamuflajımla gömülmek istiyorum"

Bunu okuyan herkesin bilmesini isterim ki ben hain darbe gecesi, yuvamız olan başkanlığımıza yapılan taarruzda füzenin düştüğü ve 51 can yoldaşımın şehit olduğu yere 20-25 metre aradaydım. Şehadet şerbeti nasip olmadı; hayattaki tek hayalim. Hayalime ulaşmak da nasip olmadı. Asiler ortasına karıştım tahminen, Rabbimin affına sığınıyorum ve artık vasiyet olarak isteklerim şunlar: 

Özel harekât kamuflajımla gömülmek istiyorum. Beni bu hale getirenlere, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan devlet sofrasından rızıklanmayı başta Rabbim nasip etmesin istiyorum ve gereğini yapacakları konusunda devlet büyüklerime olan inancımı koruyorum. Yazımda değinmiştim; ikisi de evlat sahibi, ömürleri boyunca Rabbim evlatlarından yana yüzlerini güldürmesin; benim anne babamın mevtim sonrası gözlerinden akan yaşların mislini hem dünya hem ahiret hayatında yaşatsın onlara.

"Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim"

Canım ailem, hepinizden özür diliyorum. Kusur bu yaptığım, biliyorum lakin ben onursuz, gurursuz; kanım uğruna oluk oluk aksın istediğim vatan davama yapılan hakaret ve aşağılama ile yaşayamam.

Hakaret içeriğini de belirteyim; şube müdürümüz M. başkomiser, Sayın Vali’mizin CAT kıyafeti ile çalışmamızı uygun gördüğünü belirtmem sonrası bana, orada, ‘Özel harekata bir dansöz kıyafeti giydirmediğiniz kaldı, esasen yakında üstünüzdekileri çıkarıp dom.. da derler size, onu da yaparsınız’, sonrasında ‘Vali de bu kadar gö….  korkuyorsa gelmeseydi Şırnak’a’ dedi. Süleyman komiserimizin bir cürmü günahı yok, lakin konuşmalar sırasında içerdeydi, bu hakaretlerin hepsini duydu, arkadaşlarımın anne, bacılarına ettiği küfürler dahil. Şahitlik edip etmemek kendisine kalmış, lakin inkâr ederse ona da hakkım helal değil. 

Yaratan Rabbimiz, intihar eden beni ve cümlesini affetsin, dua edin. Ben, aç susuz yaşarım lakin onuruma, onuruma, davama yapılan aşağılama ile yaşayamam. Ahmet gardaşım, bu bildirisi sana atıyorum, zira bizim teşkilatta birtakım şeylerin üstü insanların nefisleri ve dünya korkuları nedeni ile örtülüyor. Senden ricam, başta Sayın Vali’miz ve Vilayet Emniyet Müdürü’müze mevzunun ulaşmasıdır. Rabbim, benim yaşadıklarımı siz ve ben üzere vatanına aşık hiç kimseye yaşatmaz tekrar inşallah. 

Gardaşlarım, kolay bir halde bu hayattan ayrılmak istemediğimi beni tanıyan dostlarım, arkadaşlarım bilir. Özel harekât teşkilatımızın gerek kamuflajına gerek davasına âşık olduğumu da laf getirmediğimi de tekrar tıpkı formda tanıyan bilir. Yaşadığım süreçte kullanılan ağır cümleleri daha fazla kaldıramayacağım ve yutamadığım için bu türlü bir karar aldım. Bu intihar kararıma sebep olan mevzuyu ayrıntıları ile ulaşması gereken gardaşlarıma ulaştırdım, onlar gerekli yerlere iletecektir. 

Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine müsaade vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim. Varsa benden yana hakkım, size helal. Y.A. i.. ve M. başkomiser hariç; onlarla ahirette hesaplaşacağız. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin. İnşallah Rabbim affeder, âmin.”

Üst Alt