Son Konu

Ozel Hastaneler ve Sgk Anlaşması

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imagesozelhastanelervesgkanlasmasi5afec4b581c42

Ozel Hastaneler ve Sgk Anlaşması

Ozel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Genel Başkanı Reşat Bahat, yeni SGK Hizmet Alım Sozleşmesi'ni vatandaşın menfaati ve duzeleceğine inandıkları icin şimdilik imzaladıklarını bildirdi
Bahat, yeni SGK Hizmet Alım Sozleşmesi'nin şimdiye kadar gorduklerinin en kotusu olduğunu ifade etti

SGK Başkanı Fatih Acar'ın sozleşmenin her unsurunu bildiğini ve ozel hastaneleri batıracağını kendilerine soylediğini one suren Bahat, sozleşmenin sektor icin taşıdığı risklerin Calışma ve Sosyal Guvenlik Bakanı Faruk Celik ve Fatih Acar tarafından değerlendirildiğini anlattı

Bahat, ''Umarım bu goruşme, sektorun ve vatandaşın lehine olur Cok umitliyiz Biz sektor olarak cok gerildik ama vatandaşı germek istemiyoruz Siyasetciyi vatandaşa şikayet etmek gibi bir alışkanlığımız da yok Bakan ile SGK Başkanı'na guvenmeye devam ediyoruz'' dedi

''İnşallah batmamıza musaade etmezler''

Reşat Bahat, cok sıkıntılı olduklarını ifade ederek, şoyle konuştu:

''Bugun sozleşmenin imzalanması icin son gundu Butun bu sıkıntılara rağmen halkın sağlığını bir sozleşme tehdidi olarak gostermek istemediğimiz icin sektore 'Sozleşmeyi imzalayın' dedik Ozel hastaneler, vatandaş menfaati icin, Calışma ve Sosyal Guvenlik Bakanı'na guvendikleri icin, sozleşmenin duzeleceğine inandıkları icin sozleşmeyi şimdilik imzaladı SGK Başkanı ve Bakan'ın aklına ve vicdanına guveniyoruz Sozleşmeyi imzalamazsak bu memlekette sadece yarın 2 bin insan olur Ben bunun vebalini alabilir miyim Biz yılda 2 milyon ameliyat yapıyoruz İnşallah batmamıza musaade etmezler''

Bahat, sozleşmenin imzalandıktan sonra da değiştirilebileceğini ifade ederek, ''Bir değişiklik olmazsa paşa paşa batarız ve 'sozleşmeden cıkıyoruz' deriz Bu durumda vatandaşa da SGK'ya da bir sure tanırız ve surecten cıkarız Biz bu hastaneleri devletin sozune guvendik de actık Biz devletin sozune guveniriz'' dedi

Sozleşmenin, cironun yuzde 20'sinin ceza olarak yazılabilmesini ongorduğunu belirten Bahat, şoyle konuştu:

''Bu ne demektir SGK'ya 1 milyon liralık fatura kesen hastane, 200 bin lira ceza alabilecek Sozleşmede, ıvıra zıvıra, her şeye ceza var Biz yılda 90 milyon hasta bakıyoruz Yuzde 1 hata yapsak, 900 bin hata eder Her bir ceza 3 bin lira, 2,7 milyar lira ceza eder Ben şimdiden soyluyorum ve sektoru ihbar ediyorum; biz yuzde 1 hata yapıyoruz Ozur diliyoruz ve yapıyoruz 6 yıldır sağlık uygulama tebliği fiyatları hic artmadı Bircok kalemde yuzde 20 azaldı Bize yazık değil mi Bizim calışanlarımızın ucretlerinin artmaması mı lazım''

Anadolu Ajansı

Üst Alt