Son Konu

Özge Özpirinçci kimdir

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Özge Özpirinçci kimdir özge özpirinçci özge özpirinçci yaşam öyküsü özge özpirinçci kimdir, özetle hayatı, biyografisi, yaşam öyküsü, hayatı, hakkında veri, filmleri, dizileri, sevgilisi, ve engin altan düzyatan, Yakışıklı oyuncu ve spiker Engin altan düzyatan'ın sevgilisi hoş oyuncu Özge Özpirinçci hakkında merak edilen bütün bilgileri bu yazımızda sunuyoruz sizlere Melek'ler 1549423454 1549423454 ozgeozpirinccikimdir5c5a5362a49b8ozgeozpirinccikimdir5c5a5362a49b8ozgeozpirinccikimdir5c5a5362a49b8 Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi İlköğretimini bu şehirde tamamlayan Özpirinçci, lise eğitimi için AFS (Öğrenci Değişimi) programı ile bir yıllığına gittiği ABD’yi tercih etti Sabancı Üniversitesi’ni kazanan ve bu üniversitede Idare Bilimleri okuyan Özpirinçci, 2008 yılında mezun oldu 20072008 yılları arasında, Cesaretin Var Mı Aşka?adlı TV dizisinde Ebrukarakterini canlandıran genç oyuncu, Eti Browni, Cornetto ve CocaCola gibi ünlü firmaların reklamlarında rol aldı Özpirinçci, Kanal D’nin beğenilen gençlik dizisi Kavak Yellerinde, 2008 yılları aralarında kanser hastası olan Adaadlı karakteri canlandırdı Kavak Yelleri’nin gerisinde, Show TV’de yayınlanmakta olan Korusunadlı dizide Ipekli Taşkırkarakterini canlandırdan Özpiriçci, bu rolle birincil defa başrol oyuncu olarak bir yapımda yer alma fırsatını yakaladı Başarılı oyuncunun yer aldığı birincil sinema filmi, Zülfü Livaneli’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği Vedaoldu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayatının anlatıldığı filmde genç oyuncu, Fikriye Bayanı canlandırdı Her yeni dizide yeni bir yüz, yeni bir yetenek giriyor hayatımıza Özge Özpirinçci de bunlardan biri Önce reklamlarda izledik, ardından ‘Cesaretin Var mı Aşka?’ adlı dizide gördük Böylece çok kişi onu, ‘gelecek vaat eden genç oyuncu adayı’ olarak görüyor Bu birincil projesinde böylece fazla şey deneyimlemiş Küçüklüğünden beri konservatuara girip tiyatrocu olmayı istese de Sabancı Üniversitesi Idare Bilimleri bölümüne girince bu hayali rafa kalkmış Ama oyunculuğu böylece istemiş ancak bir gün, bir şekilde, bir kapı gevşemiş karşısına O da bu kapıdan gürültüsüz sedasız girmiş 24 yaşındaki Özpirinçci, ailesinden aldığı tasdik ile başlamış oyunculuğa Minik yaşlarında önce ağabeyinin kısa filmlerinde rol almış ‘Kavak Yelleri’ dizisinde misafir oyuncu olarak Ada karakterini canlandıran Özge Özpirinçci'yi ‘ Korusun’ dizisinde de Hümeyra’nın kızı Ipek rolünde seyrediyoruz Lise 2’ye sırası gelmişken öğrenci değişim programı ile bir yıllığına Amerika’ya giden Özpirinçci, tenis, voleybol, basketbol ve futbol oynamış kısa süre Annesi İngilizce öğretmeni, babası İngiliz filolojisi mezunu Ağabeyi de sinematelevizyon eğitimi için New York’ta Dolayısıyla kesintisiz İngilizce konuşulan bir evde büyümüş Özpirinçci Amerika’ya dil öğrenmek yok, deneyim için gittiğini söylüyor Özge Özpirinçci, “ Korusunda Hümeyra’nın kızını oynayacağını birincil duyduğunda, “Hadi sete gidelim! diye çığlık atmak istemiş Birincil andan projeye ısınan güzel oyuncu, derhal tatile giren diziden bahsederken, “Fazla hoş bir enerji yaratıldı diyor Daha önce “Cesaretin Var mı Aşka? ile “Kavak Yellerinde rol alan Özpirinçci, “Bu benim birincil hakiki dizim Bunu başrolde oynadığım için söylemiyorum Set ortamını, enerjiyi sürekli ayakta tutabilmeyi, oyun alıp vermeyi bu sette öğreniyorum ‘Cesaretin Var mı Aşka?’ sekiz birim çekildi yalnızca ‘Kavak Yelleri’nde de misafir oyuncuydum ‘ Korusun’ benim için çok güzel bir deneyim oluyor diyor Yakın zamanda tatil için Londra’ya gidecek olan genç oyuncu, bir sürü oyun ve müzikal izleyeceğini söylüyor Döndükten daha sonra elbette güneye gitme planı var “Denize girip vücudumdaki elektriği atmam lazım Çok severim denizi dahası tekne turu olursa benden mutlusu olmaz diyerek aklından geçenler hakkında ipuçları veriyor Fakat ‘sokak kızı’ olmadığını özellikle vurguluyor “Gece 10’dan veya 11’den sonradan Cadde’ye çıkıp arkadaşlarımla bir şeyler içip evime dönerim Gece eğlencem ise daima karşıda, Beyoğlu’nda oldu derken dans etmeyi fazla sevdiğini de anlatıyor: “Çıktığımda sıcacık olabildiğim, insanların benim nasıl dans ettiğimle ilgilenmediği yerleri tercih ediyorum 23 yaşındaki oyuncunun İstanbul’daki kaçış alanları ise Caddebostan sahili ve Taksim Buralara her gittiğinde kendisini mutlu hissettiğini anlatıyor: “Taksim’deki karmaşada kayboluyorsunuz Kendinizle baş başa kalıyorsunuz Çok topluluk yerlerde insan rahatsız olur, bense o kalabalıkta kaybolmaktan mutlu oluyorum Çünkü ırk pek başka şeylere dalmış oluyor fakat, sizi ayrım etmiyorlar Magazinsel değerim değilMagazin sayfalarında böylece görmediğimiz Özpirinçci, özel hayatıyla gündeme gelmemesini ‘ayrım edilir bir yanı’ olmamasına bağlıyor “Özel hayatımı basından gizlemek gibi özel bir uğraş sarf etmiyorum Sonuçta bir ilişkim var ve bunu cümbür cemaat biliyor Gizlemek gibi bir derdim yok Herkesin gittiği mekanlara gitmiyorumdur belki ya da gidiyorum ama fark edilmiyorum Magazinsel bir yanım, değerim yok derken, bu durumdan fazla memnun olduğunu söylemeyi de ihmal etmiyor Söz modaya geldiğinde, Özpirinçci’nin tamamıyla ruh haline göre giyindiğini öğreniyoruz “Sabahleyin uyandığımda canım ne istiyorsa onu giyerim Bir gün rock’n roll, bir gün cici kız gibi Asla geceden kıyafetimi hazırlayamam Salı pazarından da giysi alıp giyen, Amerika’daki abisinin yanına gittiğinde Fifth Avenue’dan da alışveriş yapan Özpirinçci, en fazla beyaz atletleri seviyor bir de şu sıralar elbise takıntısının başladığını söylüyor Renklerde favorisi beyaz, siyah ve mor Değişik takılar da vazgeçilmezi  

Üst Alt