Son Konu

Özgü NamaL Hayatı...

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1978 yılında İstanbul'da doğdu
Ortaokul ve liseyi Üsküdar Cumhuriyet Lisesi ’nde okudu 1997 yılında profesyonel olarak Masal Hakiki Tiyatrosu ’nda çocuk oyunlarıyla sahnelere adım attı 1998 yılında Affet Bizi Hocamdizisiyle televizyonlara transfer oldu Konservatuar eğitimi sırasında Karete Can, Yeditepe İstanbulgibi dizilerde oyunculuk yapmaya devam etti 2000 yılında Tiyatro Foraadlı özel bir tiyatroda Anlaşılır Biçimde, Yeniden Çal Sam, Bağlı Etkili Konuşmalaradlı oyunlarda, Kerem, Havada Bulutadlı televizyon filmlerinde rol aldı 2002 yılında konservatuardan mezun oldu Aynı sene Sır Çocuklarıadlı filmde rol aldı Bu filmle, 14 Ankara Film Festivali ’nde Umut Vadeden Kadın Oyuncuödülünü aldı 2004 yılında Büyüve Anlat İstanbulfilmlerinde rol aldı Aynı yıl İstanbul Devlet Tiyatrosu ’nda misafir oyuncu olarak Taraf Yakalamakadlı oyunda rol aldı

Ortaoyuncularda Kiralık Oyunadlı oyunda rol alan, Kurtlar Vadisiadlı dizisinde geniş kitleler göre tanınan ve sevilen, son olarak Beynelmilelfilminde izlediğimiz hoş oyuncu 2007'de Iftihar Ünlü'nün yönettiği Polisadlı filmde karşımıza çıktı 2007 de 26Uluslararası istanbul film festivalinde Beynelmilel deki rolüyle en iyi Kadın Oyuncu Ödülüne sahip görüldü

Kişisel Bilgiler
Doğum : 28 Aralık 1978, Üsküdarİstanbul
Eğitim : İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü
Aile : Annesi Akile Hanım, üniversite mezunu ve emekli bir devlet memurudur Babası Kubilay Bey, lise mezunu ve tekstil ticaretiyle uğraşmış, hemen emeklidir Özgü Namal doğma çoğalma Üsküdarlıdır İlköğretim ve lise eğitimini de Üsküdarda almıştır Ailesi ve erkek kardeşi Üsküdar'da, kendisi ise Beşiktaş'ta oturmaktadır

*

Üst Alt