Son Konu

Pelin Çini Yazio: İyileştiren Çiçekler

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Başlık Sertab Erener'in bir müziği üzere oldu farkındayım. Fakat sıkıntıyı diğer türlü nasıl özetlerdim bilemedim.

Malum, yaz geldi çattı ve şayet bu kış kilo aldıysanız kendinizi yaza hazır hissetmiyor olabilirsiniz. Ferdî olarak insanların-çoğunlukla da kadınların-üzerinde kurulan bu 'plaj vücudu' baskısına karşıyım.

İnsanların vücutları üzerinden tanımlanmalarına, yargılanmalarına da o denli fakat tekrar de kendimi bir biçimde diyetisyen araştırırken buldum.

Neyse uzatmayayım; türlü araştırmalar sonunda da  'duygusal yeme bağımlılığı' üzerine sohbet edebilen bir diyetisyen ve bir grup çiçeklerin frekansları ile bu bağımlılığı dizginleyen bir aygıt ile tanıştım. 

Bahsettiğim aygıt biorezonans aygıtı, çiçekler 'Bach Çiçekleri' ve liste miste vermeden frekansınızı değiştirerek yol arkadaşlığı eden diyetisyenin ismi Eda Yıldırım. İkisi de Bağdat Caddesi’ndeki D Plus Clinic'teler. Merak edenler için sordum.

- Seni tanıyalım. Diyetisyenlik unvanınla tanıyorum seni fakat daha fazlasısın. Klasik diyet listesi tutuşturmadın elime mesela... Sistemin farklı. Biraz anlatsana...

Teşekkür ederim. Standart yahut tanınan diyet sistemleriyle değil; danışanlarımın sürdürebileceği, sindirim sistemine takviye olacak tamamiyle şahsa özel bir protokolle ilerliyorum. Birinci etapta besinleri elimine edip, sonrasında varsa hastalıkları, çalışma sistemi, uyku ve yemek saatleri, sevdiği yiyecek ve içecekleri göz önünde bulundurarak bir arada hazırladığımız listemizi oluşturuyoruz. Diyet yapıyorum hissi olmadan, yasaksız bir sistem yaratıyoruz. Buradaki asıl gayem kişinin kendisini, bedenini tanıması, besinlerin onun bedeninde nasıl tesirler yaratabileceğini anlaması, özgür bir formda hayatını sürdürebilmesi ve farkındalığının artmasını sağlamak.

- Benim yemekle alakam ruhsal. Benim üzere beşerlerle sık karşılaşıyor olman lâzım. Biorezonans bu durumda mı değerli hâle geliyor? 

Aslında kilo almanın altında %80 ruhsal travmalar yatıyor. Bu noktada bana başvuran danışanlarımın birçoklarıyla standart diyet seanslarının dışında odada derin sohbetlerimiz oluyor. Bunları göz önünde tutarak biorezonans aygıtından dayanak alıyorum. Gerilim mi? Uyku tertibindeki bozukluk mu? Çözümleyemediği sorunlardan ötürü duygusal yeme durumu mu? Bunu anladıktan sonra biorezonansta o doğrultuda seansın içeriğine biçim veriyorum.

- Daha öncede biorezonans aygıtına girmiştim ancak bu sefer daha değişik bir şey yaptım ve öncesinde idrar verdim. Bunun emeli neydi tam olarak? 

Vücut atıklarından alınan enerjetik bilgi aksi çevrilerek makul güç ve frekans aralığında vücuda/enerji alanına verilerek kullanılır ve bu yüzden bedenden bir atığa gereksinimimiz vardır; bu idrar, dışkı yahut tükürük olabilir.

- Bu aygıtın çalışma prensibini basitçe nasıl anlatabiliriz?

Dünya üzerinde bulunan canlı cansız her unsur frekans yayar. Nasıl bir radyo 88mhz frekans yayıyorsa, insan bedenindeki hücreler ve organlar kendilerine mahsus titreşim, frekans yayar.

Aynı biçimde; hastalık yapan mikroorganizmalar (bakteri, virüs, parazit gibi), alerjenler, ağır metaller, nikotin, işlenmiş şeker ve karbonhidratlar da frekans yayar. Bu frekanslar rezonans aygıtına kaydedilmiş durumda. Aygıtla teknik olarak 180 derece faz kaydırma dediğimiz bir süreç yapıyoruz. Yani frekansı aksi olarak tekrar yüklüyoruz. Bunu da aygıtın elektrotları ile yapıyoruz. Birbirinin tam aksisi 2 frekans karşılaşınca nötrleşir; bu halde ziyanlı frekanslar bedenimizden temizlenir. Kişinin o ziyanlı unsurlara karşı isteği azalıyor, vakitle temizleniyor. Biorezonans ile filtreme yaptıktan sonra Bach çiçeklerinden takviye alıyoruz. Bach çiçekleri farklı duygusal hâller için kullanılan homeopatik bitki özleri.

- Ben bach çiçekleri işine bayıldım. Çok geniş bir menü var.  O menüden neyi seçeceğime karar veremedim inan ki...

39 tane bach çiçeği var. Size gösterdiğimiz o tablodan gereksiniminiz doğrultusunda 5-6 tane çiçek remedisi seçiyorsunuz ve biz de bunları frekanslar aracılığıyla size yüklüyoruz. Dehşetler, belirsizlik hissi geri çekilme - ilgi eksikliği, yalnızlık, dış tesirlere hassasiyet, depresif durumlar, oburu ile çok ilgilenme hâli üzere birçok his durumunu rahatlatıcı bir tesir sağlayabiliyor. 

- Kaç seans almak lazım durumu stabil hale getirmek için ve her seansta tıpkı çiçekleri mi seçmeliyim?

4 seans öneriyoruz. Daha sonrasında muhtaçlık dahilinde seanslar tekrarlanabilir. Her seansta bizi aşağı çeken his durumumuzu etkileyen çözümleyemediğimiz durumlar değişkenlik gösterebilir ve bu sebeple her seansta farklı çiçekleri seçebilirsiniz.

- Kendini yakışıksız görmek, bedelsiz hissetmek, denetim edilemeyen hüzün üzere çok manevi açıklamaları vardı bu çiçeklerin. Sanırım ben en çok bundan etkilendim. Güya bir çiçek gelse ve geçmişteki tüm acıları silse istedim. Sahi var mı o denli bir çiçek? Danışanlarının hikayelerinden bahsetsene?

Geçmişe takılıp olanları unutamıyor, hasret duyarak hüzünleniyor ve orantısız acı çekiyorsanız, 13 numara Honeysuckle çiçeği size uygulandığında kendinizi daha yeterli hissedeceksinizdir :) Mutlaka işe yarıyor lakin genel olarak somut bir şey olmadığı için bireyler tereddütte kalıyor natürel. En unutamadığım kıssalardan biri şöyle: Bir danışanım aslında alışveriş hastasıymış. Ama biz kendisiyle besin bağımlılığı için çalışmıştık. Öbür haftaki seansına geldiğinde bu hafta hiç alışveriş yapmadığını ve inanılmaz memnun olduğunu anlatmıştı. 

Genelde birden fazla danışanımız biorezonans tecrübesinden sonra olağanda çok reaksiyon verip, sonlandığı, çözümleyemediği olaylara karşı daha serinkanlı, olgun ve dingin formda yaklaştığını vurguluyor. Benim için diyetlerimde en büyük konforu sağlayansa, danışanımın iştah denetimini sağlaması, karşı koyamadığı yemeden duramadığı yiyecek ve içeceklere karşı ''hayır ben yemesem de olur.'' deyip iradesini denetim etmesi oluyor.

Instagram

Facebok

Twitter

Üst Alt