Son Konu

Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler Bu konu; Pelin Körmükçü Kimdir Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir Sevgili melekler, başarılı tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu Pelin Körmükçü'nün hayatıyla ilgili bilgilerle bu sayfamızda sizlerleyiz 1548237895 1548237895 pelinkormukcukimdirhayatihakkindabilgiler5c5a57609da9cpelinkormukcukimdirhayatihakkindabilgiler5c5a57609da9cpelinkormukcukimdirhayatihakkindabilgiler5c5a57609da9c 10021970 İstanbul doğumluyum Ilk, orta ve lise eğitimimi Bakırköy İstanbul’da tamamladım Artist oyuncu Hazım Körmükçü’nün torunu olmamın da etkisiyle ressam olmanın açık havada hiçbir düşüncem yâda isteğim olmadı Öğrencilik yıllarında oynadığım roller ve ezber yeteneğim bir uçtan bir uca okullar arası düzenlenen çoğu oyunculuk yarışmasında birincilik kazandım Profesyonel sanat hayatım ise 17 yaşında oynadığım TV reklamı Calve çorba ile başladı Türker İnanoğlu’nun sahibi olduğu Milli Radyo Televizyon şirketinde Bir başka gece eğlence programı, Eğlence sokak, Can ile canan, İnce ince yasemince ve Tatlı kaçıklar adlı TV dizilerinde rol aldım 1990 yılında Antalya film festivalinde gösterime giren, yapımcılığını Osman Yağmurdereli’nin üstlenmiş olduğu Bir bayan düşmanı adlı filmde ve yine Osman Yağmurdereli’nin yapımcılığını üstlendiği Çatıdaki çatlak dizisinde rol aldım Ilk profesyonel tiyatro deneyimim 18 yaşında iken Hadi Çaman’ın teklifi üstüne rol aldığım Muhteşem serseri adlı tiyatro oyunu ile gerçekleşti Beşiktaş kültür merkezi’nin yapımı olan Yılmaz Erdoğan’ın yazmış olduğu Bir demet tiyatro TV dizisinde ve Bana bir şeyhler oluyor adlı tiyatro oyununda rol aldım 1998 1999 yıllarında, rol aldığım Vestel kampanyası ile Altın kelebek en iyi yıldızı ödülünün sahibi oldum Televizyon ve tiyatro çalışmalarımın yanı sıra birçok şirket ve markanın bayi toplantıları ilk olarak olmak üzere düzenlemiş oldukları organizasyonların sunuculuğunu üstlendim Halen devam ettirmekte olduğum dublajları ve sunuculuk çalışmalarımın yanı sıra Emre Kınay ile birlikte rol aldığım Aşk her tarafta adlı tiyatro oyunuyla tiyatro kariyerimi de devam ettirmekteyim En son olarak ise 2 Mart tarihinde gösterime girecek olan Sen kimsin adlı Sinema filminde rol aldım Pelin Körmükçü  

Üst Alt