Son Konu

Peygamber Efendimizin Çok Özel Duaları

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamber Efendimiz'in yapmış olduğu çok özel duaları sizlerle paylaşmak istiyorumBu duaları canı gönülden Alahın rızasıın için okumanız tavsiye edilmiştir

Peygamber Efendimizin Özel Dualarından bir kaç tanesi aşağıdaki gibidir;

Sabah Uykudan Kalkınca Okunacak Dua

Elhamdulillahillezi ehyana ba'de ma ematena ve ileyhi'n nüşur

Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah'a hamdolsun (kıyamette) O'nun huzurunda toplanılacaktır (Buhari 1196)

Her Sabah Okunacak Dua

Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur

Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır (Ebu Davud 5067)
Her Akşam Okunacak Dua

Allahumme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nahya ve bike nemutu ve ileykel masir

Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır (İbn Mace, Dua 14)

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua Sabahleyin ve Akşam okunması öğüt edilmiştir

Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey'en ve ene a'lemu ve estağfiruke lima la a'lemu inneke ente allamulğuyubi

Allahım! Şüphesiz ben kasten herhangi bir şeyi şirk koşmak (benzeyen ve karşılıklı tanımak) tan sana sığınırımBilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) oysa sen bilirsin (etterğıb ve etterhib 176)
Yemekten Sonra Okunacak Dua

Elhamdulillahillezi et'amena ve segana ve cealena müslimin

Bizi nimetleriyle yediren ve içiren ve bizi İslam üzere bulunduran Allah'a hamd olsun (Ebu Davud, At'ime 15)

Elbise Giyerken Okunacak Dua

Elhamdulillahillezi kesani haza ve razeganihi min ğayri havlin minni ve la guvvetin

O Allah'a hamd olsun ki, benden bir kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi (Tirmizi, deavat: 107) *

Üst Alt