Son Konu

Peygamberlerin Duaları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamberlerin Duaları
Peygamber Duaları

* Hz Adem (AS) Ve Hz Havva'nın Duası (ARAF23)
Ey bizim Rabbimiz,kendimize yazık ettikŞayet sen kusurumuzu ortup,bize merhamet buyurmazsan,en buyuk kayba uğrayanlardan oluruz

* Hz Yunus (AS)'ın Duası (ENBİYA87)
Ya Rabbi sensin ilah,senden başka yoktur ilahSubhansın,butun noksanlardan munezzehsinYucesinDoğrusu kendime zulmettim,yazık ettimAffını bekliyorum Rabbim

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF143)
Subhansın Ya Rabbi,tevbe ettimHer noksanlıktan munezzeh olduğun gibi,dunyada seni gormemizden de munezzehsin Ben iman edenlerin ilkiyim

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF151)
Ya Rabbi beni ve kardeşimi affetRahmetine bizi de dahil et cunku merhamet edenlerin en merhametlisi sensin

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF155)
Sensin bizim mevlamız,affet bizi,merhamet eyleSen mağrifet edenlerin en hayırlısısın

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF156)
Bize bu dunyada da,ahirettede iyilik nasip et Biz sana yoneldik,senin yolunu tuttuk

* Hz Musa (AS)'ın Duası (TAHA2527)
Ya Rabbi, goğsumu genişlet ,işimi kolaylaştır, dilimin bağını coz Ta ki sozumu anlasınlar

* Hz Musa (AS)'ın Duası (KASAS16)
Ya Rabbi ben kendime yazık ettim Affeyle beni

* Hz Musa (AS)'ın Duası (MUMİN27)
Ben,ahirete,hesap gunune inanmayan her kibirli ve zorbadan benim de Rabbim sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım

* Hz Suleyman (AS)'ın Duası (NEML19)
Ya Rabbi,beni nefsime oyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şukredeyimSeni razı edecek guzel ve makbul işler yapabileyimBir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle

* Hz Suleyman (AS)'ın Duası (SAD35)
Ya Rabbi affet beni ve bana,benden sonra hic kimseye nasip olmayacak bir hakimiyet lutfetCunku sen lutufları son derece bol olan Vehhabsın

* Hz Zekeriya (AS)'ın Duası (ALİ İMRAN38)
Ya Rabbi,bana senin tarafından tertemiz,hayırlı zurriyet ihsan eyleŞuphesiz ki sen duaları işitip icabet edensin

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (İSRA80)
Ya Rabbi,gireceğim yere durust olarak girmemi,cıkacağım yerden de durust olarak cıkmamı nasip et ve kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (TEVBE129)
Allah bana yeterOndan başka tanrı yokturBen yalnız ona dayanırımCunku O,buyuk Arşın,muazzam hukumranlığın sahibidir

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ZUMER46)
Allah'ım,ey yerleri ve gokleri yaratan!Ey gorunen gorunmeyen ne varsa bilen Hakkında ihtilaf ettikleri her meselede kulların arasında sen elbette hukmedeceksin Ben bu guven icinde bekliyor ve sabrediyorum

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ENBİYA112)
Ya Rabbi adaletle hukmunu verRabbimiz rahmandırSizin bunca isnat ve ifratlarınıza karşı Musteandır(Yardım istenilecek olan yine O dur)

* in Muminlere Duası (MUMİN7)
Ey Ulu Rabbimiz,senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır!O halde tevbe edenleri ve senin yoluna tabi olanları mağrifet eyle ve onları o cehennem azabından koru!

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (NUH28)
Ya Rabbi,beni,anamı,babamı ve evime mumin olarak girenleri,erkek ve kadın olarak butun mu'minleri affeyle

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (HUD47)
Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırımEğer beni affetmez,bana merhamet etmezsen,her şeyi kaybendenlerden olurum

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (KAMER10)
Ya Rabbi ben mağlubumArtık sen bana yardım eyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM40)
Ya Rabbi,neslimden coğunu namazı devamlı olarak gereğince kılan kullarından eyleDuamı lutfen kabul buyur Ya Rabbi

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM41)
Ey Rabbimiz,beni,anamı,babamı ve butun mu'minleri kıyamet gunu affeyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (ŞUARA83)
Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (SAFFAT100)
Ya Rabbi salih evlatlar lutfet bana

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MUMTEHINE4)
Ey Yuce Rabbimiz,yalnız sana guvenip dayandık,sana yoneldik ve sonunda da senin huzuruna varacağız

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MUMTEHINE5)
Ey Yuce Rabbimiz,bizi kafirlere deneme konusu kılma,affet biziCunku sen Aziz ve Hakimsin;mutlak galib,tam hukum ve hikmet sahibisin

* Hz Lut (AS)'ın Duası (ANKEBUT30)
Ya Rabbi,bu mufsitler,bu bozguncular guruhuna karşı bana sen yardım eyle

* Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA127)
EY bizim Kerim Rabbimiz!Yaptığımız bu işi kabul buyur bizdenHakkıyla işiten ve bilen ancak sensin

* Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA128)
Ey bizim yuce Rabbimiz,bizi,yalnız sana boyun eğen musluman kılSoyumuzdan da yalnız sana teslimiyet gosteren bir musluman ummet yetiştirVe bize ibadetimizin yollarını gosterTevbelerimizi kabul buyurMuhakkak ki tevbeleri en guzel şekilde kabul eden,cok merhametli olan ancak sensin

* Hz Yakub (AS)'ın Duası (YUSUF86)
Sıkıntımı,keder ve huznumu sadece Allaha arz ediyorum

* Hz Yusuf (AS)'ın Duası (YUSUF101)
Ey gokleri ve yerleri yaratanDunyada da,ahirettede Mevlam,yardımcım sensinMusluman olarak canımı al ve beni salihler (iyi insanlar) zumresine dahil eyle

* Hz Eyub (AS)'ın Duası (EBBİYA83)
Ya Rabbi bu dert bana iyice dokunduSen merhametlilerin en merhametli olanısın

alıntı

Üst Alt