Son Konu

PlayStation Studios Şu An 25 Oyun Birden Geliştiriyormuş

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_60b8afaed7419_71753.jpg

PlayStation Studios'un başı Hermen Hulst, Sony’nin oyun geliştirme stüdyosunun şu an 25'in üzerinde oyun geliştirmekte olduğunu ve bunların neredeyse yarısının yeni IP'ler olduğunu söyledi. Diğer yarısı da haliyle bildiğimiz ve sevdiğimiz serilerin devam veya yan oyunlarından oluşuyor.

"Yeni IP'ler bizim için inanılmaz derecede önemli" diyen Hulst, yeni IP'lerin oyunculuğun can damarı olduğunu söylüyor. "Ama yeni IP'ler stratejimizin yalnızca tek bir parçası. Ben PlayStation Studios'un cesur olmasını, riskler almasını istiyorum. PlayStation mirasını kucaklamaya devam etmemizi, oyunculuğun sınırlarını zorlamamızı, anlamı olan oyunlar yapmaya devam etmemizi istiyorum. Muhtemelen başka bir yerde yapılmayacak oyunlar yapmamızı istiyorum."

God of War Ragnarok'un 2022'ye ertelenmesi, Horizon Forbidden West için henüz bir tarih açıklanmayışı bu sene için Ratchet & Clank sonrasında bir PS5 exclusive boşluğu doğuracak. Hulst bu konuya değinmemiş konuşmasında.

Hulst ayrıca PlayStation oyunlarının PC'ye gelmesiyle ilgili de konuştu ve ekibin henüz PC planlamasında erken safhalarda olduğunu, her bir oyunun doğru zamanda PC oyuncularına sunulacağını da söyledi. Days Gone'ın PS4 versiyonundan iki sene sonra PC'ye geldiğine dikkat çekmiş, ama zaten şu an PC'ye gelmesini beklediğimiz başlıca PS4 oyunlarının hepsinin üzerinden en az iki sene geçmiş durumda.

Üst Alt