Son Konu

Profesyonel VALORANT Oyuncuları, Yeni Ajan KAY/O Hakkında Neler Düşünüyor?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c44a9b24de22d85fede9b0c0368dfc91f2397abe.jpg

Onedio Gaming olarak, ülkemizde gayret eden profesyonel VALORANT oyuncularıyla irtibata geçerek oyuncuların yeni gelen casus hakkındaki görüşlerini aldık.

Oyuncular, casusun metaya girebileceğini düşünüyor.

Profesyonel VALORANT oyuncularının görüşlerine göre KAY/O, oyunun metasına girebilecek bir casus.

Bilhassa rakiplerinin özelliğini engellemesiyle birlikte yeni casusun, güçlü olacağı düşünülüyor.

Oyuncular ayrıyeten, öbür casuslara gelen güncellemelerle birlikte KAY/O'nun daha da güçlü olacağını düşünüyor.

Profesyonel turnuvalarda sıklıkça görebiliriz.

Oyuncular genel olarak, karakterin kompozisyonlarda kendisine yer bulmasını bekliyor.

Görüş, flash ve hasar verme özellikleri ile birlikte birçok oyun tarzına uygun olan casus, profesyonel arenanın dikkat cazibeli casusu olabilir.

Casusu direkt olarak VCT turnuvasında göremeyebiliriz lakin akabinde düzenlenecek olan turnuvalarda, kompozisyonların vazgeçilmezi olabilir.

Genel olarak oyuncuların görüşleri bu haldeydi, artık her oyuncunun casus hakkındaki ferdî görüşlerine göz atalım.

Bizimle görüşlerini paylaşan bütün oyunculara teşekkür ederiz.

sterben: ''KAY/O yetenekleriyle birlikte nitekim çok güçlü bir karakter.''

KAY/O yetenekleriyle bir arada hakikaten çok güçlü bir karakter.

Profesyonel arenada ve olağan maçlarda da oyun içerisinde oluşabilecek bütün senaryolarda maçın gidişatını değiştirecek birçok özelliğe sahip olduğundan ötürü çok büyük tesiri olacağını düşünüyorum.

Futbolist forması giyen sterben, casusun yetenekleriyle birlikte çok güçlü olduğunu ve maçın gidişatını değiştirebilecek özelliklere sahip olduğunu düşünüyor.

Mavera: “Ajanın profesyonel arenada kullanılma ihtimali çok yüksek.”

Yeni casusun bomba kurup müdafaa metasını etkileyeceğini düşünüyorum. Casusun profesyonel arenada kullanılma ihtimali çok yüksek. Güçlü bir yetenek seti var. 

Lakin öbür ajanlarında büyük değişikliğe uğradığı bir devirde çıkması birçok farklı stratejiyi görmemize neden olabilir.

Şu an Free Agent olan Mavera, casusun profesyonel arenada kullanılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten casusun, bomba kurup müdafaa metasını etkileyeceğini düşünüyor.

Raavas: “Koruyucu gözlük takmaya başlayacağım artık.”

Yetenekleriyle bir o kadar hype yaratıp, fizikî biçimi ile bir o kadar makûs gözüken bir casus diyebilirim. Ancak oyuna flash atabilen bir karakter getirmeleri sizce yetmedi mi ? Gözetici gözlük takmaya başlayacağım artık.

Bence bu casus profesyonel arenada hak ettiği kıymeti görecek, Yoru ile karşılaştırıldığı vakit profesyonel kadrolar bu casus üzerine çeşitli kompozisyonlar ve taktikler üreterek haritalara adaptasyon sağlatabilecekler.

Bununla birlikte şahsi fikrim casus profesyonel arenaya girmeden evvel kesinlikle bir dengeleme evresinden geçmeli.

Beşiktaş Esports'un VALORANT koçu Raavas, casusun profesyonel arenaya girmeden evvel bir dengeleme etabından geçmesi gerektiğini belirtti.

Toronto: ''Bu casusun, profesyonel arenada birinci başlarda çok fazla tercih edileceğini sanmıyorum.''

Yeni casuslar bizim içimizde her vakit heyecan oluşturuyor zira oyun yapısını metayı vs her şeyi değiştirme olasılıkları var.

Yeni çıkan casus birinci başta after plant metasını bitireceğini düşündürdüğü için bize çok heyecan uyandırmıştı fakat sonradan skilleri ayrıntılı görünce hevesimiz biraz kursağımızda kaldı fakat dereceli modda katiyen oynarım ve izleyip görmek istiyorum.

Bu casusun, profesyonel arenada birinci başlarda çok fazla tercih edileceğini sanmıyorum zira hali hazırda bulunan casuslar çok güçlü ancak yeni gelen nerflerle birlikte sağlam bir yer edinip post plant kompozisyonlarına hem defansif hem agresif manada katılabilir. Bu casustan çok enteresan oyunlar ve maçlar bekliyorum.

Oxygen Esports forması giyen Toronto, öbür oyuncuların tersine casusun birinci başlarda profesyonel arenalarda çok fazla tercih edileceğini düşünmüyor. Ancak gelecek olan güncellemelerin akabinde casusun hem defansif hem de agresif manada katkı yapabileceğini düşünüyor.

CombatRy: “Bir casusun, bütün casuslara tesir kurması değişik bir şey.”

Bildiğimiz üzere kimi casuslar, başka casusların yeteneklerini rahat bir formda counterlayabiliyorken hiç bir casus tüm casuslar üzerine net bir tesir kuramıyordu, ama yeni gelen KAY/O ile birlikte bu değişmiş oldu.

Tek bir casusun, bütün casuslara tesir kurması farklı bir şey. Bu durum KAY/O'yu epeyce farklı kılıyor.

Profesyonel arenada büyük bir tesir yaratacağı kesin zira bütün metayı tek başına değiştirebileceği üzere bir mümkünlük bariz bir halde ortada.

Bu durumda, oyuncuların ve grupların gerek main hesaplarını gerekse de uyguladığı stratejiler üzerinde değişikliklere gitmesine sebep olacaktır. Bilhassa yeteneklerinin bu kadar kadro oyununa yönelik olması ,uyumun ne kadar değerli olduğunu tekrardan kanıtlayacaktır.

Beşiktaş Esports'un oyuncusu CombatRy, yeni gelecek casusun başka casuslar üzerinde tesir göstermesinin farklı bir şey olduğunu düşünüyor.

marqnue: ''VCT sürecinde sanırım kullanılmayacak.''

Kay/O birinci bakışta çok güçlü bir casus olarak göze çarpıyor. Öbür casuslara gelen dengelemeler ile birlikte metaya direkt girecek üzere duruyor. Muhakkak oranda Sova'nın yerin bile alabilir. Bilhassa attığı bıçağın duvardan geçebilen bir Info silahı olması sahiden bu karakteri çok güçlü yapıyor.

Profesyonel arenada kullanılmaya başlandığında direkt olarak kompozisyonların içinde yer alacaktır. Lakin VCT sürecinde sanırım kullanılmayacak. Lakin bu kadar güçlü olması doğal ki ileleyen vakitlerde meta değiştiren bir casus olarak VCT'nin ilerleyen basamaklarına damga vuracakmış üzere gözüküyor.

Fire Flux Esports bünyesinde bulunan marqnue, yeni gelen casusun çok güçlü olduğunu ama VCT sürecinde kullanılmayacağını düşünüyor.

mykoz: ''Ajanın şimdiden metaya gireceğini düşünüyorum.''

Casusun şimdiden metaya gireceğini düşünüyorum. Gerek yavaş oyun gerek süratli oyunlar olsun iki formda de grup oyunlarına ahenk sağlayabilir.

Profesyonel arenada frag katkısı yapabilecek bir öncü karakteri olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.

RARE Esports formasını giyen mykoz, casusun şimdiden metaya girebileceğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Üst Alt