Son Konu

Psikolojik sorunlar ve kız arkadaş

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar, azıcık uzun yazacağım öncelikle bunu söyleyeyim

Herşey gerçekte geçtiğimiz senenin yaz başlangıcına kadar iyiydiÜniversite birinci sınıftaydım o ara

Kısacası özet geçeyimLisede ortalama bir insandım, ara sıra kızlarla gezerdim, birkaç kerede sevgilim oldu

Üniversite 1 Sınıf çok iyi geçti arkadaşlık açısından, çoğu kız arkadaşım oldu, sosyalleştimKızlarla öbür aktiviteler yaptım tiyatroya gösteriye konsere gittim kampa gittimİletişim açısından problem yoktu yani seviliyordum2 Dönem ortalaması fazla fena gelmişti finallerde herşeye ara vermeme karşın fena geldi ve 18 ortalamayı sağlayamadımSınıf tekrarı yapacaktım, bu beni biraz bunalıma soktu

Arkasında yaz bbaşlangıcında fazla kötü bir durum yaşadım ve psikolojim daha aşağı üstteki oldu önemli anlamda yazın toparlanamadımİyi geçmeyen bi olay yüzünden aile üyeleri o konu hakkında söz söylemeye başladılar her hatada defalarca söylediler ve önemli derecede bunaldımHerkesle iletişimi kestim

Fazla derecede hitabe bozukluğu başladı, bir cümleden artı söyleyemiyordum keza dilimle alakalı keza beyinle alakalı koşulKonuşmaları kısa kesmeye özen gösteriyordumBazı zamanlarda pek olağandışı şeyler dedim ama karşımdaki insan ne diyor bu çocuk diye söylenmiştir içinden

Neyse bu psikolojik duruma dayanamayıp üniversiteyle beraber bölümü değiştirmeye karar verdim, sıfırdan bir başlangıç olacaktı,toparlanmayı umuyordumBölümü üniversiteyi şehri vs değiştirdim, lakin hala etkisindeydim, reel anlamda kimseye bahsetmedim tersine dışarıda daima mutlu göründüm

Bu zaman iiçerisinde insanlara tahammülüm kalmadı, görüşmek isteyen arkadaşları ektim, tanıdıklarımla yüz göz olmadım

2019 eylül ayı oldu ve yeni üniversiteye başladımAilemin yaşadığı evden, üniversiteye gidiyordum şehir halkı dışı olmasına rağmen 1 saat falan sürüyordu1 Dönem haftada 2 kere giderdim okula, geçen seneki ortalamadan dolayı çapraza kalmıştım birkaç dersi alttan aldım öbür dersleri de iyi getirdim ve birincil dönemi güzel bir ortalamayla kapadım

Önemli anlamda birinci dönem bölümde okulda her neyse toplam 5 kişiyle sohbet ettimOtobüse değin yürürdük, ara sıra yemekhaneye giderdik falan, hiç aktivite olmadıBeş kişide erkek

Whatsapp grubunda olanların adını falan görüyorum oysa kişisel olarak sohbetim olmadığı için onları hesap etmedim

Evde kalmamdan nedeniyle çevreden koptum, kesintisiz dizi izliyordumÇok net hatırlıyorum birgün hiç konuşmadım ağzımdan tek bir kelime zeka çıkmadıSabah uyandım kahvaltımı odaya getirdim yedim, öğle akşam yemekleri de pek ve kalan sürede dizi izledimEvde annem babam vardıAbimle 5 ay tek kelime konuşmadım kent dışındaydı zaten

Neyse ikinci dönem başladı, devlet yurdu imdadıma yetişti,direk çıktım

Güzel arkadaşlıklar kurdum odadakilerle ve o üzerimde ki kara bulutlar yavaş yavaş dağılıyordu, konuşmam düzelmeye başladı vs derslere gene gitmedim gene pek kişiyle sohbetim geçmedi

Hatalı anlaşılmak istemem fakat bölümümüzde pek kız öğrenci yok ve olanlarda kapalı oldukları için yakınlaşmak istemedim, fakülte içerisinde başka bölümden ders almadığım içinde kızlarla muhabbetim olmadı

Kız niçin manâlı senin için derseniz, hayatımın her senesinde kızlarla aram iyiydi, özgüven utangaçlık gibi konularda problemim yoktu, sohbeti beğenilen bir insandımİlk okuduğum üniversitede yeri geldi bir kızla 2 saat kesintisiz telefonda konuştumTip olarakta sıradan üstü diyebilirim, bazıları için sinyâl bi cazibem varmış

Ailemle aramda o vakit 500 kilometreler vardı ve Max 10 dakika konuşurdum*

Bilindik muhabbet herkesin sevgilisi var benim yok o yüzden moral bozuyor işte

Not ortalamam acilen iyi azıcık kendime geldimGeleceğe dair güzel hedeflerim var, ingilizceyi çok iyi geliştirmem gerekiyor, girmem gereken 2 tane uluslararası sınav var onlara hazırlanıcamKısacası yurtdışında yüksek lisans yerine getirmek istiyorumGelecek yaz için İngiltere'de staj buldum koşul iyiye gidiyor*

Söylemeden edemicem bu vakit içerisinde garip rüyalar gördümSokak ortasında telefonumu çalan hırsızı yakalayıp arkasında suratını ısırmaya yeltenmiştimPsikolojik olarak tabandaydım işin kısası*

Oysa mektep değiştirmeden önceki halimle şuanki akademik halimi bütünleştirmek istiyorum, yani bi yanda kız arkadaşım olsun öbür yanda derslerle ve geleceğe karşın şeylerle uğraşayım diyorum*

Psikolojik olarak etkileri sürüyor malesef, kız arkadaş edinmenin iyi olacağını düşünüyorum*

Birkaç güne değin yaz okulu olacak ve bölüm dışı birçok insan olacak, ne nasihat edersiniz ne yapmalıyım yapmamalıyım?

Üst Alt