Son Konu

Ramazan Hazırlığı Buzluğa Nohut

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Ramazan Hazırlığı Buzluğa Nohut Tanımı İçin Malzemeler

• 1 kg nohut
  • 2 adet defne yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı kimyon
  • 2 tatlı kaşığı tuz

Ramazan Hazırlığı Buzluğa Nohut Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Geceden nohudu ıslatın, en az 8 saat. Sonradan suyunu süzün, yıkayın. Düdüklü tencereye nohudu yerleştirin, üzerine 1 tatlı kaşığı kimyon,2 tatlı kaşığı tuz, 2 adet defne yaprağı ve üzerini örtecek kadar soğuk su.
  2. Düdüklü tencerenizin kapağını kapatıp nohudu bir tık canlı kalacak formda pişirin. Düdüklü modeline nazaran bu vakit değişir, siz de ona nazaran vakti ayarlayınız. Ben vakti düdüklünün ses çıkartıp altını kıstıktan sonra ayarlıyorum yaklaşık 8 dk.
  3. Süre sonunda altını kapatıp düdüklünün zaten açılmasını bekliyorum. Pişmiş nohudu süzdürelim ,soğuduktan sonra buzluk kaplara yahut buzdolabı poşetlerine paylaştıralım. Burada porsiyonları siz kendi ailenize nazaran ayarlayınız.
  4. Derin dondurucuya koyup muhtaçlık duyduğunuzda çıkartıp buzu çözdürmeden çorbalarda yemeklerde kullanabilirsiniz.
  5. Salata için kullanacaksanız şayet buzunun erimesini beklemek gerek. Kuru fasulye de koyabilirsiniz birebir formülle ancak ben buzluktan çıkan kuru fasulyeyi sevmiyorum. ,çünkü kırılıyor dağılıyor.
Ramazan Hazırlığı Buzluğa Nohut Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt