Son Konu

Ruyada Adam oldurmek Gormek

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ruyada kasten ve haksız olarak bir adamı oldurduğunu gormek, ruya sahibinin gunahkar olduğuna delalet eder Ruyada kendi nefsini oldurduğunu gormek ise, hayra işarettir Ruyada bir başkası tarafından oldurulduğunu gormek, ruya sahibinin omrunun uzun olmasına ve cok cok hayra delalet eder Zira Musa (as): “Rabbim, hakikat ben onlardan bir cana (kıydım), oldurdum Onun icin beni katledeceklerinden korkarım (Kasas, 35) mealindeki ayete binaen, Hazreti Musa bu hali ikrar ettikten sonra rutbeye kavuşmuştur Yine ruyada bir kimseyi oldurduğunu gormek: “Sen bir de adam oldurmuştun de biz seni o kandan kurtarmıştık (Taha, 40) mealindeki ayet gereğince, korku, şiddet ve kederden kurtulmaya delalet eder Ruyada, kendisinin boğazlandığını gormek, zulme uğramaya işarettir Ruyada kesmeksizin bir adamı oldurduğunu gormek, oldurulene isabet edecek hayır ve mala delalet eder Denilmiştir ki: Ruyada kendi cocuğunu oldurduğunu goren kişi, hic ummadığı yerden rızka erişir Bir kimsenin ruyada savaş meydanında olduğunu ve cenk ederken oldurulduğunu gormesi, kazanc, ticaretine ve sozunun yerine getirilmesine alamettir Adam oldurmek ruya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bolumumuzden yazabilirsiniz

Üst Alt